Tanıtım Kataloğu


1882 yılında kurulan Konya Ticaret Odası, Anadolu'nun ilk ticaret odasıdır. Bugün 17 bin faal üyesi ile Türkiye'nin en büyük 6. odası olan Konya Ticaret Odası, kuruluşundan itibaren edindiği misyon ile Konya ekonomisine yön veren çalışmalarına devam etmektedir. 

Ülkemizin 2023 hedeflerine katkı sağlayacak en önemli illerden birisi Konya'dır. Hem ülke hem de Konya olarak dünya ile rekabet edebilmek ve hatta bu rekabette öne geçmek için daha yüksek katma değerli bir üretim ve ihracat yapısına gidilmesi gerekmektedir. Konya'nın 2023 vizyonu, ilimizin sahip olduğu bütün kaynakları harekete geçirerek daha yüksek katma değerli üretim yapısına ve daha yüksek bir milli gelir ve ihracata ulaşmaktır. Bu çerçevede Konya'nın 2023 yılına kadar tarım, sanayi, ulaşım, enerji ve turizm alanlarında gerçekleştirileceği büyük projelerle Türkiye'nin ilk 5 ekonomisi arasına girmesi hedeflenmektedir. 

Anadolu özel sektörünü temsil eden en köklü kurumlardan biri olan Konya Ticaret Odası olarak hedefimiz, Konya'yı 2023'e hazırlamaktır. Bu çerçevede Odamız, kentin rekabet edebilirliğini desteklemek için büyük bir çoğunluğunu KOBİ'lerin oluşturduğu üyelerine verdiği hizmet yelpazesini ve kalitesini geliştirmeye çalışmaktadır. Konya'nın gelişimi için yapacağımız her çalışma, siz üyelerimizin ve Konya halkının refahının artmasına yol açacaktır. 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında ülkemizin hedeflediği ekonomik büyüklükten şehrimizin en büyük payı alması için Odamız inanç ve kararlılıkla çalışmaya devam edecektir. 

Konya Ticaret Odası  tanıtım kataloğu için tıklayınız.