KTO Seçimleri


20 Mayıs 2013

Sayı    : 2013/044
Konu   : KTO Seçimleri

 BASIN BÜLTENİ

Konya Ticaret Odası’nın 11 Mayıs’ta yapılan Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimlerinin ardından Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri ile Meclis Başkanlık Divanı’nı seçimleri de tamamlandı. KTO Başkanı Selçuk Öztürk, güven tazeleyerek Meclis Üyeleri tarafından yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. KTO Meclisi en yaşlı üye Abdullah Kabak’ın başkanlığında yaptığı ilk toplantısında Ahmet Arıcı’yı Meclis Başkanı seçti.

Meclis Başkanlığı görevine seçilen Ahmet Arıcı yaptığı teşekkür konuşmasında, “Odamız örnek bir şekilde birlik ve beraberlik içerisinde seçimlerini gerçekleştirdi. Yeni dönemde birlikte şehrimize hizmet edeceğiz” dedi.  

KTO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden seçilen Selçuk Öztürk, Meclis Üyeleri’ne hitaben yaptığı ilk konuşmasında, birlik ve beraberlik içerisinde Konya’nın 2023 vizyonunu gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceklerinin mesajını verdi.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Şahsıma ve yönetim kurulu üyelerine verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bize bu mutluluğu yaşatan Hazreti Allah’a hamdediyorum. Odamızın 130 yıllık tarihinde, her kademesinde görev alanlara hizmetlerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Meclis üyelerimizin; hizmet makamı olan bu yerlerde bir bayrak yarışı inancıyla görevlerini hakkıyla yerine getireceğine inancım tamdır. Konya Ticaret Odası meclisinden ve Konya halkından alacağımız güçle; birlik ve beraberlik içerisinde Konya’ya ve ülkemize hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bugün Konya; kabuğunu kırarak dünyaya açılan bir şehir olmuştur. Ülkemizin büyük hedefleri doğrultusunda şehrimizin de hedefleri büyüktür. Türkiye nasıl değişip gelişiyorsa şehrimiz de aynı hızla değişip gelişmeye devam edecektir. Konya Ticaret Odası olarak hedefimiz şehrimizi 2023’e hazırlamaktır. Bu hedefle; 15 milyar dolar ihracat yapan, kişi başı gelirde Türkiye ortalamasını yakalayan, işsizliği yüzde 5’e indiren bir Konya vizyonu belirledik. Vizyonumuz çerçevesinde; programlı olarak yürüteceğimiz projelerimizle; Konya’nın ihracatını artırmak, sanayimizin nitelikli ara eleman sorununa çözüm olmak, üyelerimizin ticaret hayatında yaşadığı sıkıntıları gidermek, Konya’nın son iki yılda Ankara’da oluşturduğu güçlü lobiyle şehrimizi Türkiye’nin merkez şehirlerinden biri yapmak için çalışacağız. Geçen dönemde alt yapısını oluşturduğumuz, Mesleki Eğitim Merkezi, İhracatı Geliştirme Merkezi, Fuar Merkezi projelerimizi bu dönemde tamamlayacağız. Gerçekleştireceğimiz projelerimizle Konya’yı 2023 vizyonuna daha da yaklaştırmış olacağız” dedi.

KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan KTO Karatay Üniversitesi’nin istenmeyen olaylarla anılmasından üzüntü duyduklarını ifade eden Başkan Öztürk, “Üniversitemizin problemlerle anılmasına izin vermeyeceğimizi meclisimiz huzurunda ifade etmek istiyorum. KTO Karatay Üniversitesi’nin Konya’nın 2023 hedeflerine katkı sağlayan bir kurum olması için gereğini hep beraber yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.    

kto-secim-(1).jpg

kto-secim-(2).jpg

kto-secim-(3).jpg