KTO Meclis Toplantısı


04 Haziran 2013

Sayı     : 2013/048
Konu   :
KTO Meclis Toplantısı                                                                                       

BASIN BÜLTENİ

Konya Ticaret Odası’nda yeni dönemin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. KTO Başkanı Selçuk Öztürk geçen iki yıllık faaliyetlerini meclis üyelerine anlattığı konuşmasında; Konya Ticaret Odası’nın, Konya’nın 2023 vizyonuna katkı sağlaması amacıyla gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Öztürk, “Konya ve ülke hedeflerine katkı sağlamak için yeni meclisimiz tarihi bir meclis olacaktır” dedi.

Konya Ticaret Odası’nda yeni dönemin ilk meclis toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Arıcı başkanlığında gerçekleştirildi. KTO Başkanı Selçuk Öztürk geçen iki yıllık faaliyetlerini meclis üyelerine anlattığı konuşmasında; Konya Ticaret Odası’nın,  Konya’nın 2023 vizyonuna katkı sağlaması amacıyla gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Öztürk seçimlerden sonra oluşan yeni meclisin hedefleri açısından tarihi bir meclis olacağına işaret ederek, yeni dönemde alınan sorumlulukla Konya’nın 2023 vizyonu için çalışacaklarını söyledi.

Başkan Öztürk, “Geçen iki yıllık dönemde Konya Ticaret Odası’nı üyelerine verdiği hizmetin kalitesini artıran, Türkiye ve dünya çapında Konya’nın adını duyuran bir Oda haline getirmeye çalıştık. Bu dönemde hizmet kalitesinin çıtasını daha da yükseğe taşıyacağız. Konya Ticaret Odası olarak hedefimiz şehrimizi 2023’e hazırlamaktır. Bu hedefle; 15 milyar dolar ihracat yapan, Türkiye ortalamasında kişi başı gelire sahip, işsizliği yüzde 5’e indiren bir Konya vizyonu belirledik. Konya için belirlediğimiz vizyon; kentimizi bir marka şehir haline getirerek, Türkiye’nin ve dünyanın ekonomi merkezlerinden biri yapmaktır. Yeni dönemde meclis üyelerimizin desteğiyle, Konya’nın 2023 vizyonu için Odamızın en üst seviyede katkı sağlaması için çalışacağız. Odamızda sağladığımız birlik ve beraberlik ruhuyla, Konya’nın tüm kurumlarıyla işbirliği içerisinde şehrimizin ülke ekonomisine katkısını artıracağız. Ülkemizin büyük hedeflere ulaşması için Konya’nın da belirlediği büyük hedefleri gerçekleştirmek için görev yapacak bu meclisimiz tarihi bir meclis olacaktır” dedi.

Geçen iki yıllık dönemde alt yapısını oluşturdukları projeleri planlı olarak hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Öztürk, “Şehrimiz ekonomisinin yaşadığı sıkıntıları giderek verimini artırmak için alt yapısını hazırladığımız Mesleki Eğitim Merkezi, İhracatı Geliştirme Merkezi, Fuar Merkezi projelerimizi bu dönemde tamamlayacağız. Gerçekleştireceğimiz projelerimizle Konya’yı 2023 vizyonuna daha da yaklaştırmış olacağız” dedi.

-kto-meclis-toplantisi-.JPG

kto-meclis-toplantisi.JPG

kto-meclis-toplantisi-001.JPG

kto-meclis-toplantisi-002.JPG

kto-meclis-toplantisi-003.JPG