KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Genel Kurulu Gerçekleştirildi


18 Kasım 2015

KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Genel Kurulu gerçekleştirildi. Başkan Selçuk Öztürk, son iki yılda gerçekleştirdikleri faaliyetler ile Vakfın Konya’nın vizyonuna katkı sağlayacak bir yapıya kavuştuğunu söyledi.

vakf1.JPG   

Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı 2015 yılı olağan Mütevelli Heyet Toplantısı, KTO Karatay Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını AK Parti Konya Milletvekili M. Uğur Kaleli’nin yaptığı Genel Kurul’da KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, vakfın faaliyetleri ve hedeflerini anlatan bir konuşma yaptı.

vakf2.jpg

10 yıllık geçmişe sahip olan KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın son iki yılda gerçekleştirdiği faaliyetlerle, kuruluş amacının da üzerinde bir hizmet anlayışı çerçevesinde fonksiyonel yapı özelliği kazandığını ifade eden Başkan Öztürk, “İnancımızdan ve kültürümüzden beslenen fikirle geliştirdiğimiz Vakfımızın, şehrimiz vizyonuna katkı sağlayacak bir yapıya kavuşmasının mutluluğunu yaşamaktayız. 2014 yılı Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz Genel Kurul’da Vakıf Senedi değişikliği ile vakıf yönetimine kurumsal bir yapı kazandırmış olduk. Emanet olan bu makamlarda görevimiz sona erdiğinde bizden sonra gelecek kişiler vakfın mütevelli heyetini oluşturacaktır. Değişiklikte ana amacımız her zaman ifade ettiğimiz gibi Konya Ticaret Odası’nın adı ve gücüyle kurulan tüm kurumların Oda üyelerinin hür iradesiyle seçtiği bir yönetimle idare edilmesidir. Konya Ticaret Odası’nın ismi ve maddi gücüyle kurulan KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı’nda sağlanan yönetim birliğinin ardından; Oda, Vakıf ve Üniversite yönetimlerinde senkronizasyon sağlanması amacıyla Vakıf yönetimi tarafından atanan ve YÖK tarafından da onaylanan Üniversite Mütevelli Heyeti görevini yürütmektedir. Bugün gururla ifade ediyorum ki, Üniversite yönetimi olarak 19 ay gibi kısa sürede çok önemli mesafeler kat ettik” dedi.  

Öztürk, “6. akademik yılında; Türkiye sıralamasında dereceye giren öğrencilerimizin olması, tüm fakülte ve bölümlerde tam doluluğa ulaşılması, diğer vakıf üniversitelerinden üniversitemize geçmek isteyen çok fazla sayıda öğrencinin başvuruda bulunmuş olması, KTO Karatay Üniversitesi’nin başarılı bir üniversite olduğunu göstermektedir. Artık üniversitemiz bünyesinde, TÜBİTAK’ta çalışan, TÜBİTAK’ın desteğiyle proje geliştiren araştırma görevlilerine sahibiz. Üniversitemizin marka değerini artırarak, tercih edilirlikte öne geçmesini sağlayacak bir diğer projemiz de Konukevleri hizmetimizdir. Konukevlerimizde kalan öğrencilerimiz başta olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm KTO Karatay Üniversitesi öğrencilerinin öğrenim, barınma ve yemek gereksinimlerini karşılamaya yönelik burs çalışmaları yapmaktayız. Yönetim olarak Vakfımızın şehrimiz ekonomisine en iyi şekilde hizmet etmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalışmaları gerçekleştirirken yanımızda gücünü hissettiğimiz KTO Meclisi ve Vakfımızın Mütevelli Heyeti’ne bu güne kadar vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasının ardından okunan KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın Faaliyet Raporu ve Faaliyet Programı ile Bütçesi, Vakıf Mütevelli Heyet üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

vakf3.JPG

vakf4.JPG

vakf5.JPG