İtalya Aydınlatma Fuar Ziyareti


18 Nisan 2013

Sayı    : 2013/030     
Konu  : İtalya Aydınlatma Fuar Ziyareti                                                             

BASIN BÜLTENİ

Konya elektrik sektörü İtalya’da fuarda buluştu. Konya Ticaret Odası’nın organizasyonuyla 29 kişilik Konya heyeti Milano Uluslararası Aydınlatma Fuarı Euroluce 2013’e katıldı.

Konya Ticaret Odası’nın organizasyonuyla Konya Ticaret Odası Elektrikçiler, İnşaat ve Mobilya meslek komitelerinden ve Konya Elektrikçiler Odası üyelerinden oluşan 29 kişilik heyet, alanında dünyanın en büyük fuarlarından biri olarak bilinen İtalya'nın Milano kentinde 9-14 Nisan tarihinde gerçekleştirilen Uluslararası Aydınlatma Fuarı Euroluce 2013’e katıldı. 38 bin metrekarelik alanda 50'den fazla ülkeden 2500 firmanın katılımıyla düzenlenen aydınlatma fuarına katılan Konya heyeti dünyadan 350 bin ziyaretçinin katıldığı fuarda aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren üretici, ihracatçı, ithalatçı ve dağıtımcı firma yetkililerinin yanı sıra dekorasyon, iç tasarım, mimari ve mühendislik firmaları ile görüşme imkânı buldu. Konya Ticaret Odası heyeti fuar gezisi kapsamında Milano Konsolosluğu Ticaret Ataşesi Semine Uygun’la bir araya geldi. Kendisi de Konyalı olan Semine Uygun, Konyalı firmaların İtalya firmaları ile işbirliği yapabileceği konularda bilgi verdi.  

Fuar ziyaretini değerlendiren Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Konya elektrik sektörünün fuar organizasyonu kapsamında bir araya geldiğini ifade ederek “Şehrimizdeki sektörlerin gelişimi açısından tüm kurumlarımızla birlik içerisinde çalışmalarda bulunmaya büyük önem vermekteyiz. Bu açıdan Konya’daki elektrik sektörü ile ilgili kurumlarımızın bir araya gelerek fuar organizasyonuna katılmaları önem taşımaktadır. Son iki yılda elektrik sektörümüz dünyanın en büyük aydınlatma fuarlarına katılmaktadır. Organizasyonu düzenleyen elektrikçiler meslek komitemize teşekkür ediyorum.” dedi.  

Fuara katılan sektör temsilcilerinden Konya Elektrikçiler Odası Başkanı Adil Yüknü ise “2012’de Almanya ve 2013’te İtalya olmak üzere dünyanın en büyük fuarlarına katılarak sektörümüz için görüşmeler gerçekleştirdik. Elektrik sektörümüzün gelişimi açısından, sektör temsilcilerimizi bir araya getiren fuar organizasyonları faydalı olmaktadır. Organizasyonu düzenleyen Konya Ticaret Odası’na teşekkür ediyorum” dedi.  

euroluce-fuar-ziyareti.jpg