Fuar Merkezi Çevre Yolları Bağlantı Yapımı


28 Nisan 2014

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Yeni Fuar Merkezi’ni çevre yollarına bağlantısını sağlayan yeni yol yapımını inceledi.

fuaryol1.JPG

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Ticaret Odası Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Konya Makine Fuarı’nın açılışının ardından Yeni Fuar Merkezi’nin çevre düzenlemelerini inceledi. Öztürk ve Akyürek, Fuar alanının Gülistan caddesine bağlantısını sağlayacak yeni yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Fuar alanının trafiğini rahatlatmak amacıyla Aksaray yolundan giriş Gülistan Caddesi’nden çıkış olarak planı yapılan proje ile Fuar alanından Aksaray, Ankara, Adana ve Antalya çevre yollarına bağlantı sağlanacak. Yeni yol 27 Mayıs 2014 tarihinde açılışı yapılacak Konya Tarım Fuarı öncesinde tamamlanacak.

fuaryol2.JPG

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Büyükşehir Belediyesi olarak tarım fuarının gerçekleştirileceği tarihe kadar çevre düzenlemesi ile ilgili talep edilen yatırımları tamamlayacağız. Otopark, ana yol çıkışları, çevre düzenlemesi ve alt yapı ile ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fuar alanını Gülistan caddesine bağlayacak yeni yol ile tüm çevre yollarına bağlantı sağlamış olacağız. Tarım Fuarına katılacak firmalar için ulaşım kolaylığı sağlanacak. Fuar trafiğini rahatlatacak düzenleme ile bu bölgede giriş ve çıkışlarda tarfik sıkışıklığı yaşanmayacak. Konya Ticaret Odası’nın şehrimize kazandırdığı Yeni Fuar Merkezi’ni Konyamız için önemli bir yatırım olarak görmekteyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” dedi.

fuaryol3.JPG

İnşaat tamamlandığında Türkiye’nin en büyük 3. fuar merkezinin Konya’da olacağını söyleyen Başkan Öztürk, “Mevcut iki holde 22 bin metrekare kapalı alana sahip merkezimize ilave dört hol yapıyoruz. 6 adet fuar teşhir holüne sahip olacak merkezimizde 66 bin m² kapalı teşhir alanı, 20 bin m² açık teşhir alanı ve 150 bin m² otopark alanı bulunacak. Fuar merkezimizde, 2015’ten itibaren 6 holün tamamının dolacağı en az altı fuar yapılması amacıyla projemiz üzerinde çalışıyoruz. Mimari yapı olarak Avrupa standartlarında yapılan merkezimizin yurt içinden ve yurt dışından katılımcılar için tüm ayrıntıları düşündük. Büyükşehir Belediyemiz bugüne kadar fuar alanımızla ilgili tüm ihtiyaçlarımızı karşılamıştır. Büyükşehir Belediye Başkanımıza tüm destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

fuaryol4.JPG