Başkan Öztürk'ten Kutlama Mesajı


22 Ağustos 2014

Başkan Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Dışişleri Bakanımız, Konya milletvekilimiz Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin 2. Genel Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 26. Başbakanlığı için aday gösterilmiştir. Şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum. Davutoğlu’nun Konyalı olması dolayısıyla büyük bir gurur ve mutluluk duyduk. Cumhuriyet tarihinde Konyalı ilk Başbakana sahip olacağız. Sayın Davutoğlu’nun başbakanlığı sadece Konya için değil tüm Türkiye için önemlidir. Toroslar’dan çıkarak bütün Türkiye’nin kabul ettiği bir isim olarak Başbakanlık koltuğuna oturacak olması hem Konya olarak bize hem de tüm milletimize ayrı bir gurur vermiştir. Bu ülkede Toroslardan çıkıp başbakanlığa gelebiliniyorsa ülkemizin geleceği parlaktır. Bu ülkenin gençleri bunu örnek alacaklardır.

Bu millete hizmet edip de bu milletten alacaklı olan hiç kimse yoktur. Milletimiz kendisine hizmet edenlere borcunu mutlaka ödemiştir. Sayın Abdullah Gül de milletimiz tarafından en yüksek mertebeye getirilmiştir. Cumhurbaşkanlığı görevini yedi yıllık süre içinde başarıyla tamamlayan Sayın Gül’ü hep minnetle anacağız. Bugün ise bu kadirşinas millet hizmetinin karşılığı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığına getirmiştir. Sayın Ahmet Davutoğlu’nu da Başbakanlığa getirmiştir. Ülkemizin zor bir süreçten geçtiği bir dönemde Davutoğlu’nun başbakanlığı ayrı bir önem taşımaktadır. Yeni Türkiye’nin inşasında Sayın Davutoğlu zorlu bir göreve soyunmuştur. Bugüne kadar olduğu gibi bu görevi de en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyoruz. Dışişleri Bakanlığı döneminde tecrübesi, yönetim becerisi ve dinamizmi ile güçlü iktidar dönemini başarıyla devam ettirecektir. Davutoğlu’nun başbakanlığı Türkiye’nin bölgesinde lider ülke olma misyonuna da büyük destek sağlayacaktır.

Bu duygular içerisinde Konya Milletvekilimiz Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık adaylığının hayırlar getirmesini temenni ediyor, 27 Ağustos'ta gerçekleştirilecek olan AK Parti'nin Olağanüstü Genel Kurulu'nda başarılar diliyorum.”