44. Komite İstişare Toplantısı


26 Ağustos 2014

Konya Ticaret Odası’nın sektörel sorunları tespit ederek çözüm oluşturmak amacıyla düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantıları yoğun katılımla devam ediyor.

44-1.JPG

Özel Amaçlı İnşaat Faaliyetleri konusunda iştigal eden 44. Meslek Komitesi’nin istişare toplantısı Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çankırlı, 44. Meslek Komitesi üyeleri ve komiteye bağlı Oda üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

44-2.JPG

Toplantının açılışında yaptığı konuşmada Konya ve ülke gündemindeki konuları değerlendiren Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “Şubat ayında başladığımız isitşare toplantılarımızın bugün 16.sını düzenliyoruz. Odamızın faaliyetlerini tüm üyelerimizle paylaşarak katılmalarını bekliyoruz. Tüm bu çalışmamız üyelerimizin, şehrimizin ve ülkemizin daha güçlü bir ekonomik yapıya sahip olması içindir. Konyayı güçlü bir merkez haline getirdiğimizde ülkemizi de coğrafyasında güçlü bir hale getireceğiz. Ülkemizin siyasi bir güç haline gelmesini istiyorsak bizlerin de ekonomik anlamda güçlü olmamız gerekmektedir. İş ve çalışma hayatını yakından ilgilendiren kanunlarda son dönemde gerçekleşen mevzuat değişikliklerinden yeterince bilgi sahibi olmanız amacıyla üyelerimize yönelik danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Oda üyelerimiz sorularını internet yoluyla veya yüz yüze danışmanlara iletebileceğini söyledi.

44. Meslek Komitesi adına konuşan Komite Başkan Yardımcısı Sabit Osman Acar da “Konya Ticaret Odamız bu dönemde tüm meslek komitelerinden üyelerimizle bir araya geldiği bir uygulama yürütüyor. Odamız düzenlediği meslek komiteleri istişare toplantıları ile hem ülkemizin ve şehrimizin ekonomi gündemindeki gelişmeleri değerlendiriyor hem de ilgili sektördeki, komitedeki arkadaşlarımızın sorunlarını dinleyerek ortak akılda çözümler üretmeye çalışıyor. Biz sektörümüzle ilgili bize gelen ve bizim gördüğümüz sorunlara ilişkin düşüncelerimizi gerekli makamlara Odamız aracılığı ile ilettik. Bu sorunlar girişimlerimizle en kısa zamanda çözüme ulaşacaktır, böylelikle sektörümüzde gelişmesini sürdürecektir” dedi.

Toplantıda KTO Üye Danışmanları Doç. Dr. Yalçın Bostancı iş güvenliği sağlığı ve iş kazaları, Doç. Dr. Mücahit Ünal da Türk Ticaret Kanunu konularında katılımcılara bilgi verdi.