İHRACATTA SEVKİYAT ÖNCESİ GÖZETİM BELGESİ NASIL ALINIR?


17 Kasım 2023

                                              İHRACATTA SEVKİYAT ÖNCESİ GÖZETİM BELGESİ

NASIL ALINIR?

 

İhracatçılarımızın sevkiyat öncesinde sık sık karşılaşmış oldukları gözetim belgelerin hazırlanması ve temin edilmesi konusunda yeterli ve doğru bilgiye ulaşılamadığı gözlemlenmektedir. Sevkiyat öncesi gözetim belgeleri nelerdir? Hangi ülke hangi belgeyi talep etmektedir? Hangi ürünleri kapsar ve bu belgeler hangi kuruluşlardan nasıl temin edilir?  Benzeri soruların cevaplanacağı bir toplantı gerçekleştirilecektir.

Gözetim firmaları, denetim ve raporlama hizmetleri ile ticarette alıcı ve satıcılara büyük fayda ve kolaylıklar sağlamaktadır. Gözetim firmaları (SGS, INTERTEK, BUREAU VERİTAS, TUV, SERCONS vb.) ihracat ve ithalat öncesi uygun olmayan ticari malların sonradan geri gönderilmesi, tarafların gereksiz masraflara girmesi ve zaman kaybı önler.

Bu münasebetle belge düzenleyen kuruluşlar ile ihracatçılarımızın bir araya geleceği toplantının ilkini SASO, SABER, Helal Belgelendirme vb. belgeleri düzenleyen Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile 22.11.2023 Çarşamba günün saat 14.00’da gerçekleşecektir.

Toplantıya katılmanızı bekler saygılar sunarız.

Katılım için aşağıda bulunan katılım formu doldurmanız rica olunur.

Lütfen tıklayınız.