Yabancıların Kayıtlı İstihdama Erişimi Bilgilendirme Toplantısı


27 Ekim 2022

Sayın Üyemiz;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü tarafından; yabancıların
çalışma izinlerine dair iş ve işlemlerin yürütülmesi ile birlikte, ülkemizde bulunan yabancıların işgücü piyasasına uyumlarını arttırmak, işgücü piyasasında rol alan aktörlerin hak ve yükümlülükler ile mevzuat ve uygulamalar konusunda bilgisinin ve farkındalığının arttırılması amacıyla yurt genelinde birçok etkinlik düzenlenmektedir.

Bu doğrultuda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) işbirliği ile "Yabancıların Kayıtlı İstihdama Erişimi" hakkında bilgilendirme toplantıları düzenlenmesi planlanmıştır. Konya'da  3 Kasım 2022 tarihinde Saat:10:00'da Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilecek olan “Yabancıların Kayıtlı İstihdama Erişimi” konulu Bilgilendirme Toplantısı, çalışma izni başvuru süreçlerinde işverenlerin sıklıkla karşılaşmış oldukları sorunlara odaklanarak, sorunların çözümü, hak ve yükümlülükler ve kayıtlılığı teşvik için sağlanan araçlar hakkında bilgilendirmeleri içerecektir.

Tüm Üyelerimiz bu bilgilendirme toplantısına davetlidir.
Bilgilerinize sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI  

NOT:
Programa katılım sağlayacak üyelerimiz aşağıda belirtilen iletişim numarasına kayıt yaptırmaları hususunu önemle arz ederiz.
Tel No: 0 332 2360828/ 1500-1501-1502-1503

EK: Program için tıklayınız.