İlimizin Tanıtımı ve Sosyal Medya Hesapları


01 Kasım 2022

Sayın Üyemiz;

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Turizm Yatırım İşletmeler Şube Müdürlüğü'nün odamıza göndermiş olduğu yazıda;

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Tanıtım ve Gelişim Ajansı tarafından oluşturulan il ve alt destinasyonlarımızın ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımının sağlanması amacıyla geniş bir çalışma başlatılmıştır. Bu kapsamda yurt içi ve yurt dışı hedef kitlelere yönelik olmak üzere Go Türkiye tanıtım platformu oluşturulmuştur. Go Türkiye platformu altında 6 adet pilot il belirlenmiş olup bunlardan biriside ilimiz Konya'dır.

İlimiz ve alt destinasyonlarımızın ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımını sağlamak amacıyla hedef kitlelere ulaşmaya yönelik olmak üzere; @Gezsen_Konya ve @Go_Konya INSTAGRAM SOSYAL MEDYA hesapları faaliyete geçirilmiştir.

Bu kapsamda Konya'nın ve ülkemizin ulusal ve uluslararası kültür, turizm ve diğer alanlarda etkin tanıtımına yönelik olarak faaliyet gösteren; @Gezsen_Konya ve @Go_Konya instagram hesaplarının kurumunuz, kurum personeliniz; bağlı kurum ve kuruluşlarınız; kurumunuza paydaş kurum ve kuruluşlar tarafından takip edilmesi ve paylaşımlarında #Gezsen_Konya ve #Go_Konya etiketlerininde kullanılması ve kullandırılması büyük önem arz etmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI