2022/2023 Kampanya Dönemi Şeker Satışları Hakkında


01 Kasım 2022

 

Sayın Üyemiz,

Ilgın Şeker Fabrikasından Odamıza gelen yazıda; 2022/2023 Kampanya Döneminde Fabrikamızca imalatçı firmalara yapılacak şeker satışı ile ilgili esaslar aşağıda belirtilmiştir. Şeker alım talebinde bulunacak firmalar yazı ekinde örneği bulunan Şeker Talep Formunu ve Taahhütnameyi doldurup imzaladıktan sonra taratarak sacar@turkseker.gov.tr adresine mail atacaklardır. Başvurular Fabrikamızca değerlendirilerek firmalara randevu verilecektir. Randevu bilgileri firmalara talep formunda belirtmiş oldukları iletişim numarası üzerinden bilahare iletilecektir.

Kapasite raporlarına göre aylık şeker tüketimleri göz önünde tutulacak;

52 ton ve üzeri      : En fazla 13 ton

2-51 ton arası        : Aylık tüketim miktarının % 25’i

1 ton ve altı           :500 Kg

Olarak randevu tahsis edilecektir.

  • Randevusu onaylanan firmanın, randevu tarihinden en geç 2 iş günü öncesinde şeker bedelini fabrikamız hesaplarına yatırması gerekmektedir. Randevu verilen firma veya gerçek kişilik ile parayı yatıran hesap sahipleri aynı olmalıdır. Aksi durumlarda randevu iptal edilecek ve şeker bedeli iade edilecektir.
  • Şeker satışı sırasındaki cari satış fiyatı geçerli olup; her türlü fiyat değişikliği bedel olarak firmaya yansıtılacaktır. Fatura kesildiği gün geçerli olan fiyat dikkate alınacaktır.
  • Şeker alımını yapan firmalar alım tarihi üzerinden 30 gün geçmedikçe ikinci kez alım yapamayacak olup, bir sonraki randevuları Fabrikamızın yükleme kotası ve devam eden sıra göz önüne alınarak otomatik olarak verilecektir.
  • Fabrikamızın 1-30 Kasım arası satış kotası günlük 60 ton ile sınırlıdır.
  • Fabrikamız sisteminde daha önceden kapasite raporu bulunan firmaların rapor göndermelerine gerek olmayıp, yalnızca ilk defa başvuru yapacak firmaların raporlarını göndermeleri gerekmektedir.
  • Genel Müdürlüğümüzce şeker satışı esasları ile ilgili yapılacak değişikliklerden Fabrikamız sorumlu tutulmayacaktır. Fabrikamız piyasa şartlarını göz önünde tutarak randevularla ilgili her türlü değişiklik ve iptal hakkını saklı tutar.
  • Tereddüt edilen hususlar 0 332 885 72 00 / 1508 Dahili numaralı telefondan sorulabilecektir.

 

EK:

1- Şeker Talep Formu

2- Taahhütname