Konya-2 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

YURT DIŞI SEYAHAT UYGULAMALARI

YURT DIŞI SEYAHAT UYGULAMALARI20 Ekim 2020 Salı 12:10

Türkiye’den yurtdışına yapacakları seyahatlerinden önce aşağıda bulunan Dışişleri Bakanlığı, THY ve İATA web sayfalarından gidecekleri ülkenin seyahat kısıtlamalarıyla alakalı güncel verileri kontrol etmeleri gerekmektedir.

Sayın Üyemiz;

Pandemi nedeniyle kısıtlanan yurtdışı giriş-çıkış seyahatlerinin yeni normal dönemle birlikte yeniden başladığı şu günlerde, Dış İşleri Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre yurtdışından ülkemize girişte hiçbir ülke için kısıtlama bulunmamaktadır. Bunun yanında, üyelerimizin Türkiye’den yurtdışına yapacakları seyahatlerinden önce aşağıda bulunan Dışişleri Bakanlığı, THY ve İATA web sayfalarından gidecekleri ülkenin seyahat kısıtlamalarıyla alakalı güncel verileri kontrol etmeleri gerekmektedir.

-Türkiye’den yurt dışına yapacağınız uçuşlar için ülkelerin seyahat kısıtlamaları için https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/seyahat-yasagi-kalkan-ulkeler/  web sayfası üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

-Şartlarınızın gitmek istediğiniz ülkenin kurallarına uygun olup olmadığını incelemek için https://www.iatatravelcentre.com/passport-visa-health-travel-document-requirements.htm web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

-Yeni Koronavirüs (COVID-19) döneminde seyahat güncellemelerini https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/ web sayfasından takip edebilirsiniz.

-Dışişleri Bakanlığının http://www.mfa.gov.tr/sub.tr.mfa?b3026181-6b8f-4fc6-9327-a5113446ce95 web sayfasından ülke bazında herhangi bir uyarının olup olmadığı noktasında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saygılarımızla.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim