Konya-5 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> BURÇİN KABAKCI

Yazı Boyutu :

YÜKSELEN PAZAR AFRİKA

YÜKSELEN PAZAR AFRİKA02 Mart 2017 Perşembe 10:10

Afrika kıtası, son on yıl içerisinde dünyanın en hızlı büyüyen on ekonomisinden altısını barındırması nedeniyle 21. yüzyılda, küresel sahnede ağırlığı giderek artan bir aktör olarak görülmektedir.

Afrika kıtası, son on yıl içerisinde dünyanın en hızlı büyüyen on ekonomisinden altısını barındırması nedeniyle 21. yüzyılda, küresel sahnede ağırlığı giderek artan bir aktör olarak görülmektedir. Dünyanın en büyük ikinci kıtası olarak 30 milyon kilometrekarelik alanı, zengin doğal kaynakları ve insan kapasitesi ile 21. yüzyılın ikinci yarısından itibaren uluslararası düzen içerisinde daha aktif hale gelmesi beklenmektedir. Dünya Bankası verilerine göre, son beş yılda Afrika kıtasında petrol gelirlerine dayalı olmayan yıllık ortalama büyüme oranı %5,4’dür. Afrika’ya yönelik doğrudan yabancı yatırımlar son 10 yılda beş kat artmıştır.[Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim