Konya-6 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

YÖRESEL ÜRÜNLER HAKKINDA

YÖRESEL ÜRÜNLER HAKKINDA04 Ekim 2016 Salı 16:23

Konya Ticaret İl Müdürlüğü Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik yayınlandığı bildirilmiştir.

Sayın Üyemiz;

Konya Ticaret İl Müdürlüğünden almış olduğumuz yazı sonucu; Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik yayınlandığı bildirilmiştir.

Mevzuat kapsamında;

  • Konya’da üretilen hızlı tüketim malı özelliği taşıyan yöresel ürünler (gıda, içecek, temizlik ve kişisel bakım ürünleri) ile bu ürünlerin üretici ve tedarikçileri tespit ve ilan edilecek,
  • Bu üretici ve tedarikçilere perakende işletmelerin %1’i oranında raf alanı ayrılarak satış imkânı sunulacaktır

Odamız tarafından belirlenen yöresel ürünler sitemizde yayınlanmış olup sitemizde yayınlanan yöresel ürünleri üreten ve tedarikçi konumunda olan üyelerimizin, sitemizde yer almayıp ürettiği veya sattığı ürünlerin yöresel ürün olduğunu düşünen üyelerimizin, ürünlerini alış veriş merkezlerinde indirimli yöresel ürünler standında sergilemek ve satışa sunmak isteyenlerin İlimiz ticaret il müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Bilgilerinize.
 

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

Yöresel Ürünler Listesi için tıklayınız.
 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim