Konya3 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Yeniden/Tekrar Kullanılabilir Ambalaj İçin Depozito Uygulamaları

Yeniden/Tekrar Kullanılabilir Ambalaj İçin Depozito Uygulamaları17 Kasım 2020 Salı 15:58

Ambalaj Bilgi Sisteminde Depozito Uygulamaları kısmından online olarak Bakanlığımıza sunulması ve onay kodu alınması işlemlerinin 01/12/2020 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Sayın Üyemiz;

T.C. KONYA VALİLİĞİ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün odamıza göndermiş olduğu yazıda; 

İlgi : Bakanlığımızın (Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü) 30.10.2020 tarihli ve E-66745475-145.07-230175 sayılı yazısı.

Ülkemizde yeniden kullanılabilir ambalajların depozito iade uygulamaları kapsamında yönetilmesine ilişkin hususlar Bakanlığımızca 29.06.2020 tarihli ve 132871 sayılı Olur ile yayınlanan Yeniden/Tekrar Kullanılabilir Ambalaj İçin Depozito Sistemi Uygulamalarına İlişkin Usul Ve Esaslar ile düzenlenmiş olup, ürünlerini depozitolu ambalajlar ile piyasaya arz edecek piyasaya sürenlerin, uygulamaya başlamadan önce bu Usul ve Esasların gerekliliklerini sağlayacak şekilde depozito sistemini kurmaları, depozito uygulama planını her ambalaj cinsi (cam, kâğıt karton, plastik, metal, ahşap, kompozit) için ayrı olacak şekilde hazırlayarak Bakanlığa sunmaları ve onay almaları ve kurmuş oldukları bu sistem çerçevesinde depozito uygulamalarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda; ambalaj bilgi sistemi üzerinden, ilimizde faaliyette bulunan piyasaya süren işletmelerce depozito uygulama planının hazırlanarak, Ambalaj Bilgi Sisteminde Depozito Uygulamaları kısmından online olarak Bakanlığımıza sunulması ve onay kodu alınması işlemlerinin 01/12/2020 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim