Konya-16 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Yeni Türk Ticaret Kanunu'na Hazırmısınız?

Yeni Türk Ticaret Kanunu'na Hazırmısınız?23 Mart 2012 Cuma 12:45

TTKMETRE , kullanıcılara “yeni Türk Ticaret Kanunu’na ne kadar hazır oldukları” konusunda genel bir bilgi vermek ve ihtiyaçlarını tespit etmelerine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış , 6 ana konu başlığında altında toplanmıştır.

Sayın Üyemiz;

TTKMETRE , kullanıcılara “yeni Türk Ticaret Kanunu’na ne kadar hazır oldukları” konusunda genel bir bilgi vermek ve ihtiyaçlarını tespit etmelerine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış , 6 ana konu başlığında altında toplanmış 43 sorudan oluşan bir soru setidir.

Bu soru setinde yer alan bilgiler ve açıklamalar henüz alt mevzuatı neşredilmemiş olan ve 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK) hükümleri ile Deloitte Türkiye’nin ilgili alanlarda edinmiş olduğu deneyim ve uluslararası en iyi uygulamalar baz alınarak derlenmiştir.

Konu başlıkları: Soru - KonuSayı
Mali Durum, Finansal Raporlama & UFRS ile Özdeş TMS9
Bilgi Toplumu Hizmetleri ve Bilgi Güvenliği4
Şirketin Temel Yapısı, Yönetim Organları ve Paysahipliği Hakları17
Bağımsız Denetim7
Risk Yönetimi, İç Denetim ve İç Kontrol3
Şirketler Topluluğu3
TOPLAM43

Test için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız...
 
ttkmetre.jpg

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim