Konya13 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Yemen’in Aden Valisi Vahid Ali Reşid, KTO Başkanı Selçuk Öztürk’ü ziyaret etti.

Yemen’in Aden Valisi Vahid Ali Reşid, KTO Başkanı Selçuk Öztürk’ü ziyaret etti. 13 Kasım 2012 Salı 10:57

Türkiye ve Yemen arasında oluşan işbirliği ortamında iki şehrin ticari ilişkilerinin artırılması konusunun görüşüldüğü ziyarette Başkan Öztürk Konya’ya yatırım imkânları hakkında konuk Vali’ye bilgi verdi.

Sayı    : 2012/090                                                                                      
Konu  : Aden Valisi Ziyareti                                                                                   

BASIN BÜLTENİ

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Konya’ya gelen Yemen’in Aden Valisi Vahid Ali Reşid, KTO Başkanı Selçuk Öztürk’ü ziyaret etti. Türkiye ve Yemen arasında oluşan işbirliği ortamında iki şehrin ticari ilişkilerinin artırılması konusunun görüşüldüğü ziyarette Başkan Öztürk Konya’ya yatırım imkânları hakkında konuk Vali’ye bilgi verdi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Konya’ya gelen Yemen’in Aden Valisi Vahid Ali Reşid, beraberindeki heyetle Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk’ü ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Öztürk, “Dost ve kardeş ülke Yemen’le ülkemiz arasında son dönemde iyi ilişkiler içerisindeyiz. Dışişleri Bakanımızın başkanlığında gerçekleştirdiğimiz Yemen ziyaretinde işbirliği konusunda önemli adımlar atıldı. Bu ziyaretin ertesinde Sayın Vali’yi Konya’da ağırlamaktan ve işbirliği noktasında görüş alışverişinde bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu dostluk ortamında Konya ve Aden arasında ticari işbirliğinin daha da gelişeceğini umut ediyoruz. Türkiye’nin son dönemde hızla gelişen sanayi ve ticaret şehri Konya, Aden’li yatırımcılara fırsatlar sunmaktadır. Ziyaret vesilesi ile Yemenli yatırımcıları Konya’ya davet ediyoruz. Ayrıca Yemen’in ülkemizden en fazla ihraç ettiği demir-çelik ürünleri ve gıda ürünleri sektörlerinde işbirliğimizi artırabiliriz. Sayın Vali aracılığıyla Aden Ticaret Odası ile irtibata geçerek işbirliği imkânlarını artıracağız” dedi.  

Yemen’in Aden Valisi Vahid Ali Reşid de, “Aden Yemen’in en büyük ticaret şehridir. Aden limanı Hindistan ve Afrika arasında köprü özelliği göstermektedir. Türkiye ile ticari ilişkilerimizi artırmak istiyoruz. Türkiye’den Aden’e uçak seferinin başlaması işbirliğini artıracaktır. Konya ve Aden arasında işbirliği yapılacak konular hakkında bilgi edinmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz gezimiz son derece verimli geçmiştir. Konya ile ticari ilişkilerimizin geliştirilmesi için her türlü işbirliğine hazırız” şeklinde konuştu.

yemen’in-aden-valisi-vahid-ali-resid,-kto-baskani-selcuk-ozturk’u-ziyaret-etti.-.JPG

yemen’in-aden-valisi-vahid-ali-resid,-kto-baskani-selcuk-ozturk’u-ziyaret-etti.--001.JPG

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim