Konya8 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Umum Servis Aracı İstiap Haddi Gruplaması

Umum Servis Aracı İstiap Haddi Gruplaması27 Ekim 2021 Çarşamba 10:01

Konya Büyükşehir Belediyesinin Umum Servis Aracı İstiap Haddi Gruplaması duyurusu

Sayın Üyemiz;

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığının odamıza gödnermiş olduğu yazıda;

Bilindiği üzere süre sınırlaması bulunmaksızın tahdit getirilen ve istiap haddi guruplama uygulaması iptal edilen ilçeler haricindeki diğer ilçelerde umum servis aracı istiap haddi guruplaması 09/08/2017 tarih ve 2017/4/05 nolu UKOME kararı ile;

Sürücü hariç 9 ile 18 istiap haddi arası (18 dahil) araçlar     Minibüs
Sürücü hariç 19 ile 28 istiap haddi arası (28 dahil) araçlar   Küçük Otobüs
Sürücü hariç 29 ve üzeri istiap hadli araçlar                         Otobüs Olarak belirlenmiştir.        

Ancak bazı umum servis aracı plakalarının ilgili noterliklerce sehven kendi gurupları dışında farklı istiap haddi gurubundaki araçlara tescil edildiği tespitleri yapılmıştır.           
Bu nedenle sehven farklı istiap haddi gurubundaki araçlara tescil edilen umum servis araçlarının Büyükşehir Belediyesi ile yapmış olduğu sözleşmede belirtilen guruptaki bir araca tescil edilmesi için araç sahiplerine UKOME’ nin 04/10/2021 tarih ve 2021/6/10/a nolu kararı ile 01/09/2022 tarihine kadar süre verilmiştir. 
Verilen süre içinde ilgili işlemi düzeltmeyen umum servis aracı işleticilerine “okul servis aracı özel izin belgesi” veya “personel servis aracı güzergâh izin belgesi”  tanzim edilmeyecektir. Bu çerçevede tahditli umum servis aracı işletmecilerinin Belediyemiz ile yapmış oldukları sözleşmede belirtilen plaka istiap haddi guruplaması ile plakanın takılı olduğu aracın istiap haddinin kontroledilerek, farklı istiap haddi gurubundaki araca tescil edilmiş plakalarla ilgili gerekli düzetme işlemlerini Başkanlığımıza müracaat ederek yaptırmalarının sağlanması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim