HABERLER

Yazı Boyutu :

Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK 2016 )

Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK 2016 ) 03 Ekim 2016 Pazartesi 10:29

Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK 2016), 2-3 Kasım 2016 tarihinde JW Marriott Ankara'da gerçekleştirilecektir.

Sayın Üyemiz;

İlgi: Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği'nin 08.09.2016 tarih ve 2016-184 sayılı yazısı.

İlgide kayıtlı yazıda; Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 1992 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kurulmuş, rüzgar enerjisi konusunda Türkiye'deki en güçlü sivil toplum kuruluşu olduğu bildirilmektedir. TÜREB aynı zamanda Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA)'nin ve Küresel Rüzgar Enerji Konseyi (GWEC) resmi olarak üyesidir ve amacı Türkiye rüzgar enerjisi potansiyelini ülke ekonomisine kazandırmakta olduğu belirtilmektedir.

Türkiye'deki rüzgar enerjisi sektörünün gelişimine katkı sağlayacağına inanıldığı Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK 2016), 2-3 Kasım 2016 tarihinde JW Marriott Ankara'da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

TÜREK 2016'e Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere Amerika, Afrika ve Orta Doğu'dan davetli ülkelerin heyetleri, sektörde önde gelen liderler, ithalatçı-ihracatçı kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, yatırımcılar, kamu ve özel sektör kuruluşları, ulusal ve uluslararası platformlarda konusunda tecrübeli uzmanlar gerek konuşmacı gerekse ziyaretçi olarak katılacakları ifade edilmektedir. İki gün sürecek olan bu üst düzey kongre süresince, interaktif panel ve çeşitli oturumlar gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim