Konya13 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

TÜRKİYE – CERN SANAYİ İŞBİRLİĞİ KONFERANSI

TÜRKİYE – CERN SANAYİ İŞBİRLİĞİ KONFERANSI15 Eylül 2015 Salı 10:56

05 Ekim 2015 Pazartesi günü 13:00 – 18:00 saatleri arasında TOBB Konferans Salonunda düzenlenecek olan konferansa katılmayı arzu eden firmaların www.tobb.org.tr/cernkayit adresinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Sayın Üyemiz;

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza intikal eden yazıda; 2015 Mayıs ayında ülkemizin Avrupa Nükleer Araştırma Örgütüne (CERN) Ortak Üyeliğinin başlaması ile Türkiye de üretim yapan sanayi firmalarımızın CERN’de yapılan alım ve ihalelere katılma hakkı elde edildiği bildirilmiştir. CERN ve üye ülkelerdeki firmalar arasında bilgi akışı ve iletişimi sağlamak, ihaleler konusunda Türk sanayicisini bilgilendirmek ve katılımlarını sağlamak üzere TOBB bünyesinde TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi’nin kurulduğu ve faaliyetlerine başladığı bilgisi verilmiştir. Böylece yıllık ortalama 550 milyon İsviçre Frangı mal ve hizmet alımlarının gerçekleştiği CERN,’in firmalarımız için yeni bir Pazar oluşturması yanında yüksek teknolojili üretim ve Ar-Ge faaliyetlerine de bir ivme kazandıracağı ifade edilmiştir. CERN’deki çalışmalar, alım ve ihaleler ile TOBB-CERN Sanayi İrtibat Ofisi hakkındaki bilgilere www.tobb.org.tr/cern sayfasından ulaşılabilmektedir.

Bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla, CERN de yapılan çalışmalar, alımlar ve ihale prosedürleri ile ilgili teknik ve idari sunumların uzmanlar tarafından yapılacağı “Türkiye-CERN Sanayi İşbirliği Konferansı”nın düzenleneceği açıklanmıştır.

05 Ekim 2015 Pazartesi günü 13:00 – 18:00 saatleri arasında TOBB Konferans Salonunda düzenlenecek olan  konferansa katılmayı arzu eden firmaların www.tobb.org.tr/cernkayit adresinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.


KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim