Konya-11 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> MEHMET ÖZÇELİK

Yazı Boyutu :

TTYO Çıkmazına Karşı, Farklı Bir Öneri NİTELİKLİ SANAYİ BÖLGELERİ

TTYO Çıkmazına Karşı, Farklı Bir Öneri NİTELİKLİ SANAYİ BÖLGELERİ15 Ocak 2015 Perşembe 16:28

Günümüzde küresel ekonominin aktörleri; yeni pazarlara açılmak ve rekabet edebilirliklerini artırmak amacıyla çok taraflı ekonomik ve stratejik anlaşmalara yönelmektedir.

Günümüzde küresel ekonominin aktörleri; yeni pazarlara açılmak ve rekabet edebilirliklerini artırmak amacıyla çok taraflı ekonomik ve stratejik anlaşmalara yönelmektedir. Özellikle yakın bir tarihte yürürlüğe girmesi gündemde olan AB ve ABD arasındaki Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTIP), Türkiye’yi ciddi bir şekilde kaygılandırmaktadır.

Bilindiği üzere TTIP’in devreye girecek olmasıyla birlikte, Türkiye’deki yıllık büyümenin yüzde 2,5 seviyelerinde sekteye uğratacağı tahmin edilmektedir. ABD ürünlerinin; AB üzerinden Türkiye’ye gümrük uygulanmadan girecek olması ve Türk ihraç ürünlerine ABD’de gümrük tarifeleri uygulanacak olması da Türkiye’de ciddi kaygılara neden olmaktadır. [Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim