Konya1 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Telif Hakları Hakkında

Telif Hakları Hakkında26 Kasım 2019 Salı 11:11

Kültür ve Turizm Bakanlığının uygun görüşü ile oluşturulan Uzlaştırma Komisyonunun toplanması için başvuru hakkına sahip olduğu bildirilmiştir.

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ nden gelen yazıda, Birliğin 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ nun 41. maddesi kapsamında Meslek Birlikleri tarafından açıklanan tarifeler üzerinde uzlaşma sağlanamaması ve sözleşme yapılamaması halinde müzakere edilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın uygun görüşü ile oluşturulan uzlaştırma komisyonunun toplanması için başvuru hakkına sahip olduğu belirtilmektedir.

MESAM, MSG, FİYAB, RATEM, MÜ-YAP, MÜYORBİR tarafından hazırlanan tarifelerin Birliğe gönderildiği, anılan komisyon toplantısında, Müzik Meslek Birlikleri ve RATEM Meslek Birlikleri ile yapılan istişare sonucunda, talebin yeterli sayıya ulaşması halinde tarifeler üzerinden indirimli olarak fiyat verilebileceği bildirilmektedir.

Bu kapsamda, Müzik Meslek Birlikleri ve RATEM Meslek Birlikleri ile sözleşme yapmak durumunda olan ve söz konusu toplu indiriminden faydalanmak üyelerimizin 13.12.2019 tarihine kadar uzlastirma@tobb.org.tr mail adresine iletmeleri gerekmektedir.

TOBB’ nin “Telif Hakları” konulu yazısını indirmek için tıklayınız.

Üyelerimizin bilgilerine sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim