Konya-6 °C
221 52 52

TEKNİK PERSONEL BAŞVURU FORMU

Yazı Boyutu :

SİGORTA ACENTELERİ TEKNİK PERSONEL BİLGİ FORMU

 

 

 

ADI SOYADI

TC NO

İKAMETGAH

İRTİBAT NO

AÇIKLAMA

(Mesleki deneyim ve eğitim durumu)

(*Mesleki deneyimin en az 2 yıllık aktüerya, pazarlama, risk yönetimi ve sigortacılık ile ilgili yüksek okullardan veya dört yıllık yükseköğretim kurumlarından mezun olanlarda ve 14/4/2008 tarihi öncesinde sigortacılık faaliyetinde bulunan firmalarda çalışmış olan şahısların, bu firmalarda çalıştığını gösterir SGK Müdürlüğü’nden alınan evrakı ibraz etmesi halinde mesleki deneyim ve eğitim şartı aranmamaktadır.)

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

SİGORTA ACENTELERİ TEKNİK PERSONEL İÇİN İSTENEN BELGELER:

1. Vukuatlı nüfus cüzdanı sureti (asıl)

2. İkametgah belgesi (ev adresi) asıl

3. Resmi Kuruma verilmek üzere alınan Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi (asıl)

4. En son mezun olunan okul diploma sureti

5. İki adet vesikalık fotoğraf

6. Mesleki Deneyimi tespit için SGK'dan alınan, SGK dökümü ve  Kurum sicil numaralarının hangi acenteye ait olduğunu gösterir ıslak imza ve kaşeli  yazı; Halen veya geçmişte Müdür ve  ortak olduğunu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

7. SEGEM Sertifikası Fotokopisi

8. Şayet ortak değilse Malimüşarlikten alınmış SGK işe giriş bildirgesi

 

NOT:5684 Sayılı Sigortacılık Kanunu gereği; Sözleşme yapma veya prim tahsil etme yetkilerine sahip gerçek kişi acenteler ile tüzel kişiliği haiz acentenin teknik personelinin,  birinci fıkranın (d),(e)ve (f)bentlerinde sayılanlar hariç diğer nitelikleri taşıması, ayrıca En az lise veya dengi okul mezunu olanlarda 12 ay, 2 yıllık (aktüerya, risk yönetimi ve sigortacılık bölümleri hariç) 6 ay  sigortacılıkla ilgili kurum veya kuruluşların meslekle ilgili bölümlerinde  deneyim kazanılmış olması gerekmektedir.

Ancak, en az 2 yıllık aktüerya, risk yönetimi ve sigortacılık ile ilgili yüksek okullardan veya dört yıllık yükseköğretim kurumlarından mezun olan şahıslarda  mesleki deneyim  şartı aranmamaktadır.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim