Konya-16 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Tehlikeli Maddelerin Demiryolu ile Taşınması Hakkında Yönetmelik

Tehlikeli Maddelerin Demiryolu ile Taşınması Hakkında Yönetmelik25 Ağustos 2015 Salı 10:45

Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü internet sitesinden ( www.tmkt.gov.tr) mevzuatlar başlığı altında ulaşılabilinmektedir.

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 20.08.2015 tarih ve 15753 sayılı yazısına konu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yazısında; “Tehlikeli Maddelerin Demiryolu ile Taşınması Hakkında Yönetmelik”in 16.07.2015 tarih ve 29418 (mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği bildirilmiştir.

Anılan  yönetmelik kapsamında, ulusal demiryolu altyapı ağı ile yapılan tehlikeli madde taşımacılığı, tehlikeli maddeleri görenler, bu maddelerin alıcıları, paketleyenler, dolduranlar, boşaltanlar, demiryolu altyapı işletmecileri ve tehlikeli madde taşımasında görev alan personel ile tehlikeli maddelerin taşınmasında kullanılan ambalajlar ve yük taşıma bilimleri ile ilgili bir dizi düzenlemenin  yürülüğe girdiği belirtilmiştir.

Söz konusu yönetmelik hakkında detaylı bilgiye Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü internet sitesinden ( www.tmkt.gov.tr) mevzuatlar başlığı altında ulaşılabilinmektedir.

Üyelerimizin bilgi ve dikkatine sunulur.

KONYA TİCARET  ODASI BAŞKANLIĞI

 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim