Konya-19 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Hakkında

Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Hakkında12 Mayıs 2014 Pazartesi 09:10

Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına ilişkin Avrupa Anlaşması (ADR) kapsamında hazırlanan “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 06.05.2014 tarih ve 9251 sayılı yazısı ekinde gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yazısında; Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına ilişkin Avrupa Anlaşması (ADR) kapsamında hazırlanan “Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi Düzenlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge”nin 10.04.2014 tarih ve 15341 sayılı Bakanlık Makamı onayı ile yayınlandığı ve bahsi geçen yönergeye www.tmkt.gov.tr adresinden ulaşılabildiği bildirilmiştir.

Bu kapsamda, tehlikeli maddelerin karayoluyla taşımacılığı alanında dolduran, paketleyen, yükleyen, gönderen, alıcı, boşaltan ve tank-konteyner/taşınabilir-tank işletmecisi olarak faaliyet gösteren firmaların 01.09.2014 tarihine kadar bahsi geçen yönergede yer alan bilgi ve belgelerle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ilgili Bölge Müdürlüklerine başvurarak Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi alması gerektiği bildirilmiştir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

 Bilgi için: 
 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
 Nedret Cambaz  0(312) 218 22 59

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim