Konya13 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Tasarruf Teşvik Paketi

Tasarruf Teşvik Paketi25 Nisan 2012 Çarşamba 10:55

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan Tasarruf Teşvik Paketi’ni değerlendirdi.

Sayı    : 2012/030                                                                                        

Konu  : Tasarruf Teşvik Paketi                                                                            

 

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan Tasarruf Teşvik Paketi’ni değerlendirdi.

Başkan Öztürk, “Küresel kriz sonrasında Amerika’da ve AB’de devam eden risklere karşı, özellikle büyümede gösterdiği başarı Türk ekonomisi son derece olumlu görünmektedir. Ekonomimiz dış etkilere karşı dirençli yapısını korumaktadır. Ancak bu olumlu tarafa karşın, ekonomimizdeki bazı temel sorunlar devam etmektedir. 2011 yılında görülen yüksek cari açık bunların başında gelmektedir. Yüksek cari açık sorunumuzun temel nedenlerinden birini, son dönemde giderek artan yurt içi tasarrufların düşüklüğü oluşturmaktadır. Bu sorunun çözümü için hükümetimizin tedbir aldığını memnuniyetle görmekteyiz. Yeni teşvik siteminin ardından açıklanan tasarruf teşvik paketi de cari açığın azaltılmasına yönelik tedbirlerdir. Finansal tasarruf tedbirlerinin yanında, kaynaklarımızı verimli kullanmaya yönelik uygulamalarda önem taşımaktadır. Genel tasarruf içinde büyük düşüş gösteren özel sektör tasarruflarını artırmak için, özellikle kamu kaynaklı girdi maliyetlerinin makul seviyelere çekilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim