Konya4 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Taklit ve tağşiş kanun değişikliği hakkında

Taklit ve tağşiş kanun değişikliği hakkında13 Kasım 2020 Cuma 09:01

Taklit ve tağşiş yapan firmalara uygulanan idari yaptırımlarla ilgili 40. Maddesinin (l) bendinde değişiklik yapılmıştır.

Sayın Üyemiz;

T.C. KONYA VALİLİĞİ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün odamıza göndermiş olduğu yazıda;

04.11.2020 tarih ve 31294 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 7255 Sayılı Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun ile 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun taklit ve tağşiş yapan firmalara uygulanan idari yaptırımlarla ilgili 40. Maddesinin (l) bendinde değişiklik yapılmıştır.

Yapılan değişiklikle tağşiş yapılan gıda ürünlerini izlenebilirliği sağlamadan piyasaya arz eden perakende gıda işletmecisine 5.000 TL'den aşağı olmamak kaydıyla işletmenin fiilden bir önceki mali yıl sonunda oluşan yıllık gayri safi gelirlerinin yüzde biri oranında idari para cezası uygulanacaktır. Anılan Kanun değişikliği yayım tarihi olan 04.11.2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir. 

Üyelerimizin bilgilerine sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim