ŞUBE TESCİLİNDE İSTENECEK EVRAKLAR

Yazı Boyutu :

Şirketin merkezinin bağlı olduğu Ticaret Sicili Müdürlüğü'nden alınacak evraklar (1 ay süreli)

  • Merkez Ticaret Sicili Müdürlüğü'nden alınacak Ticaret Sicili Yönetmeliğinin 120'nci maddesine göre hazırlanmış belge (1 aylık süreyi geçmemiş olacak)
  • Merkez dosyasından esas sözleşme, esas sözleşme tadili ile ilgili evraklar, son ortaklarını gösterir evrak ve tüm sicil gazetesinin merkez Ticaret Sicili Müdürlüğünce onaylı suretleri

Hazırlanacak evraklar;

  1. Ticaret Sicili Müdürlüğü'ne hitaben yazılmış dilekçe 1 adet
  2. Taahhütname 1 adet.
  3. Unvanını, adresini, muhasebesinin nerede tutulacağına ilişkin bilgileri içerir ve şubeyi temsil ve ilzama yetkili kişi ya da kişileri gösterir noter onaylı karar 3 adet.
  4. Şirketin şube unvanı altında şube müdürü ibaresi yer alan ıslak imzalı tescil talepnamesi (imza beyannamesi) noter onaylı 2 adet.
  5. Şubeye ait kira kontratı 2 adet fotokopi
  6. Şube temsilcilerine ait nüfus cüzdanı suretleri (T.C. Kimlik No bilgisi ile Ticaret Sicili Müdürlüğü'nden Temin edilecek)
  7. Hükmi şahıs kayıt beyannamesi
KARARLARIN ALTINDA YÖNETİM KURULUNUN T.C. NUMARALARI MUTLAKA YAZILI OLACAK.
221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim