Konya13 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Sıfır Atık Projesi

Sıfır Atık Projesi17 Nisan 2019 Çarşamba 09:11

Daha yeşil, daha temiz bir dünya için… Hadi, sen de #SıfırAtık hareketine katıl!

Sayın Üyemiz;

KONYA VALİLİĞİ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün odamıza göndermiş olduğu Sayı :68495568-145.02-E.12903 yazısında;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2017 yılında başlatılan Sıfır Atık Projesi; israfın önlenmesi kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sistemi kurulması, atıkların geri kazanılması konularını kapsayan bir atık önleme yaklaşımı hedeflenmektedir.

Sıfır Atık Projesinin daha geniş kitlelere ulaştırılması ve farkındalığın artırılması için tüm sanayi kuruluşları, alışveriş merkezleri ve turizm sektörü gibi faaliyet kollarında ivedilikle proje uygulamalarının başlaması gerektiği belirtilmiştir.

Bu kapsamda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Entegre Çevre Bilgi Sisteminde "Sıfır Atık Bilgi Sistemi" modülünün açılarak tesis bilgilerinin doldurulması ve tesis (hizmet binaları, ek binalar, atölyeler) fiziki şartlarının proje kapsamında düzenlenmesi gerekmektedir. Ayrıca, Sıfır Atık Projesi Konya Valiliği’nce (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) titizlikle takip edilmekte olup, proje kapsamında belirtilen sektörlerde de denetimlerin yapılacaktır.

Üyelerimizin bilgilerine sunulur.

Saygılarımızla.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

http://sifiratik.gov.tr/

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim