SERMAYE ARTIRIMI TESCİLİNDE GEREKLİ EVRAKLAR

Yazı Boyutu :
  1. Ticaret Sicili Müdürlüğü'ne hitaben (Yetkili tarafından imzalı) Dilekçe
  2. Artırılan Nakti sermayenin 1/4'nün şirket hesabına bloke olarak yatırıldığına dair dekontun aslı ve banka tarafından Ticaret Sicili Müdürlüğü'ne yazılmış mektup (aslı) (HERBİR ORTAĞIN YATIRDIĞI TUTAR GÖRÜLECEK ŞEKİLDE DÜZENLENMELİDİR)
  3. Ortaklar tarafından imzalanmış tadil tasarısı 2 adet
  4. Sermaye artırımı ile ilgili tadil kararı noter onaylı 2 adet
  5. Sermaye artırımı ile ortak alınıyor ise; yeni ortaklar tarafından alınmış anasözlemenin 1. madde eski yeni şeklini gösterir ortaklar kurulu kararı noter onaylı 2 adet
  6. Eski sermayenin ödendiğine dair Mali Müşavir Raporu aslı ve Mali Müşavirin Faaliyet Belgesi Fotokopisi.
  7. Varsa sermaye artırım tespit raporu (ÖRNEK: Artırılan miktardan belirli bir kısmı dağıtılmamış geçmiş yıl karlarından, sermaye enflasyon düzeltmesi olumlu farklarından ..... gibi  artırılan miktarın nereden geldiğini gösterir SMMM veya ayni sermaye ise mahkemece atanmış bilirkişi raporu Aslı ve SMMM veya YMM faaliyet belgesi ile mahkeme tarafından atanan bilirkişiye ait atama kararı fotokopisi 1 adet
  8. Ayni sermaye olarak başka sicillerde kaydı bulunan gayrimenkul veya araç var ise her sicile ayrı ayrı bildirim yapılabilmesi için özsermaye tespit raporu.
  9. Varsa ferdi işletmenin devr alınması tadil tasarısı 2 adet
  10. Varsa ayni sermaye konulması tadil tasarısı 2 adet
YUKARIDA İSTENİLEN EVRAKLARDAN BİRER ADET ODA SİCİL SERVİSİNE AYRICA VERİLECEKTİR.
KARARLARIN ALTINDA YÖNETİM KURULUNUN T.C. NUMARALARI MUTLAKA YAZILI OLACAK.
221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim