Konya-5 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

SAYISAL TAKOGRAF KARTI YENİ BAŞVURU SİSTEMİ

13 Nisan 2021 Salı 09:11

SAYISAL TAKOGRAF KARTI YENİ BAŞVURU SİSTEMİ

Sayısal Takograf Kartı ön başvurularının alındığı sistem üzerinde sizlerden gelen talepler doğrultusunda iyileştirmeler yapılmıştır. Yeni sistemde sürücü kartı, şirket kartı ve servis kartı  ön başvuru adımlarının  aşağıda belirtildiği şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  • Başvuru sahibi “staum.tobb.org.tr” adresinde, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Kart İşlemleri” bölümüne tıklayacaktır.
  • Gelen sayfadan “TOBB Ortak Giriş Noktası”na giriş yapılacaktır.(ekrana gelen “Hata” uyarısını kapatınız)
  • Gelen sayfada sol tarafta yer alan menülerden “E-Devlet” simgesine tıklanacak, T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılacaktır.
  • Bu işlemin ardından gelecek olan ekran başvuru işleminin gerçekleştirileceği ekrandır. Bu ekranda başvuru sahibi yeni kart başvurusunu (sürücü, şirket ya da servis) seçecektir. 
  • Biyometrik fotoğraf ve sürücü imzası sisteme resim olarak (JPEG formatında) yüklenecektir.
  • Sistemden alınacak ödeme numarası ile Vakıfbank gişelerinden veya Vakıfbank İnternet Bankacılığından (Kurum Ödemeleri-Ulaştırma Takograf Bedeli) ödeme yapılacaktır.
  • Başvuru sonucu basılan kartlar kart teslim merkezine ulaştığında başvuru sahibine bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Başvuru sahibi kartı belirttiği kart merkezinden teslim alabilir.   
     

sayisal-takograf-karti-on-basvurulari.png
sayisal-takograf-karti-on-basvurulari-001.png

sayisal-takograf-karti-on-basvurulari-002.png

sayisal-takograf-karti-on-basvurulari-003.png
sayisal-takograf-karti-on-basvurulari-004.png


 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim