Konya9 °C
  • FaceBook Ticaret Odası
  • Twitter Ticaret Odası
  • RSS
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Sanayi Sicil Belgesi ve Yıllık İşletme Cetveli Hk.

Sanayi Sicil Belgesi ve Yıllık İşletme Cetveli Hk.07 Kasım 2014 Cuma 11:11

Bilindiği üzere 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 2.Maddesine göre üretim yapan tüm işletmeler Sanayi Siciline kayıt olmak zorundadır.

Sayın Üyemiz;

Bilindiği üzere 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 2.Maddesine göre üretim yapan tüm işletmeler Sanayi Siciline kayıt olmak zorundadır. Sanayi Siciline kayıt yaptırmayan işletmeler Sanayi Sicil kanununun 2.Maddesi uyarınca her yıl artan oranda idari para cezasına maruz kalacaktır.

02.08 2013 tarihinden itibaren Sanayi Siciline kayıt olmayan sanayi işletmelerine 6495 Sayılı Kanun uyarınca 31.12.2014 tarihine kadar idari para cezası uygulanmamakla birlikte,31.12.2014 tarihinden itibaren bu kanuni süreyi geçirenlere İDARİ PARA CEZASI UYGULANACAKTIR.

Ayrıca sanayi siciline kayıtlı olan firmaların yasal yükümlülükleri;

  • Beyanlarındaki her türlü değişikliği (Adres, ürün, unvan vb.)
  • İşletmenin kapatılması veya tekrar faaliyete geçmesini Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne bildirmek
  • Her takvim yılı başından itibaren 4 ay (Ocak, Şubat, Mart, Nisan) içerisinde bir önceki yıla ait bilgileri ihtiva eden “YILLIK İŞLETME CETVELİ” nin veri girişini https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden yapmak ZORUNDADIR.

Bu nedenle siz değerli üyelerimizin idari para cezasına maruz kalmamaları için yukarıda belirtilen yasal zorunlulukları bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim