Konya-6 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Sanayi Sicil Belgesi ve Yıllık İşletme Cetveli Hakkında

Sanayi Sicil Belgesi ve Yıllık İşletme Cetveli Hakkında06 Şubat 2015 Cuma 17:08

Sanayi Sicil Belgesi ve Yıllık İşletme Cetveli Hakkında Önemli Duyuru.

Sayın Üyemiz;

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,  Sanayi Genel Müdürlüğü’nün SGM 2014/11 Tebliği ile mikro ölçekli işletmelerimize sanayi siciline kayıt için çıkarılan kolaylıklar ve bu tebliğin bilgilendirme faaliyetleri sonucunda 4.200 firma daha sanayi siciline online başvuru yapmış bulunmaktadır.

Bilindiği üzere Sanayi Sicil Belgesi alan işletmeler 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5.maddesi gereğince her takvim yılı başından itibaren 4 ay (Ocak-Şubat-Mart-Nisan) içerisinde bir önceki yıla ait bilgileri ihtiva eden “Yıllık İşletme Cetveli”nin veri girişini https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden yapmak zorundadırlar.

Yıllık İşletme Cetvelini zamanında https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresine girmeyen işletmeler her yıl yeniden değerlendirme oranında artan idari para cezasına maruz kalacaktır.

İlgili üyelerimizin bilgilerine sunulur. Saygılarımızla.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI  

2014 yılı yıllık işletme cetveli vermemiş olan firmaların listesi için tıklayınız.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim