Konya-11 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

SAHRAALTI ÜLKELERDEN GELEN İŞ TEKLİFLERİ

SAHRAALTI ÜLKELERDEN GELEN İŞ TEKLİFLERİ28 Mayıs 2018 Pazartesi 16:35

SAHRAALTI ÜLKELERDEN GELEN İŞ TEKLİFLERİ

Son zamanlarda özellikle Sahra altı ülkelerden öncesinde mal alım talebi ile iletişime geçilip sonrasında siparişi netleştirme aşamasında fabrikanızı ziyaret edeceğiz gerekçesiyle firmamızdan davetiye istenmektedir. Genelde siparişler, ürünlerin karakteristik özellikleri bakımından birbiri ile veya bölgenin tarım şartlarına uyumsuz siparişler olmaktadır. Bu da firmaların ciddi alıcı olmadığını göstermektedir.

Bu davetiyeler amacına uygun kullanılmama riski taşımakla beraber ilgili şahısların ülke sınırları içerisindeki faaliyetlerinden davet eden firmalar sorumlu tutulabilmektedirler. İlgili ülkelerdeki Konsolosluklar ve ticari ataşelikler de gerekli istihbarat çalışmaları konusunda veri tabanı yetersizliği sebebi ile çalışma yapmakta zorlanmaktadır. Davet edilecek firmaların ciddiyetini anlamak için firma ticari sicil kayıt belgesi ve son yıla ait bilançosu ile ilgili şahısların (2 kişiden fazla olmamak koşulu ile) pasaport bilgileri talep edilerek, bahse konu ülkedeki ticari ataşelere ve konsolosluklara gönderilip bilgi talep edilebilir. Üyelerimizin bu konuda gerekli dikkati göstermelerini rica ederiz.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim