Konya13 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Pakistan Ticaret Heyeti Ziyareti

Pakistan Ticaret Heyeti Ziyareti18 Ekim 2012 Perşembe 10:47

Pakistan traktör üreticilerinden oluşan 12 kişilik satın alma heyeti Konya’ya geldi. Konya Ticaret Odası’nın düzenlediği organizasyonla Konyalı firmalarla görüşen heyet KTO Başkanı Selçuk Öztürk’ü ziyaret etti.

Sayı     : 2012/083                                                                                         
Konu    : Pakistan Ticaret Heyeti Ziyareti                                                            

BASIN BÜLTENİ

Pakistan traktör üreticilerinden oluşan 12 kişilik satın alma heyeti Konya’ya geldi. Konya Ticaret Odası’nın düzenlediği organizasyonla Konyalı firmalarla görüşen heyet KTO Başkanı Selçuk Öztürk’ü ziyaret etti.

Konya Ticaret Odası’nın temmuz ayında gerçekleştirdiği B2B traktör organizasyonunda Konyalı firmalarla ikili iş görüşmelerine katılan Pakistanlı traktör üreticilerinden oluşan satın alma heyeti Konya’ya geldi. 12 kişilik Pakistan heyeti Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk’le bir araya geldi. Başkan Öztürk, “Türk ve Pakistan halkları kardeşlik duyguları içerisinde birbirlerine sevgi duymaktadır. Kurtuluş savaşında Pakistanlı kardeşlerimizin yardımlarını unutamayız. Pakistan’da Muhammet İkbal ne kadar seviliyorsa Türkiye’de de aynı derece seviliyor. Geçmişte birbirinin acısını bu kadar yakından hisseden İslam coğrafyası bizlerin kurmadığı bir dünya düzeni içerisinde sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Artık birlik olarak kendimizin belirleyeceği yeni bir dünya düzenini kurmak zorundayız. Bunun yolu da dostluğumuzu ticari ilişkilerimizde de göstermekten geçmektedir. Bu açıdan Müslüman tüccarlara daha fala görev düşmektedir. Türkiye bölgesinde üstlendiği liderlik misyonuyla dost ülkelerle ilişkilerini artırmak için her türlü gayreti göstermektedir. Bu açıdan Konya olarak Pakistan ticaret heyetini Konya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.    

Pakistan heyetine başkanlık eden işadamı Sheikh Abdelmajed ise “Pakistan’ın yaşadığı deprem felaketinde her zaman yanımızda olan Türkiye dostluğunu bir kez daha göstermiştir. Bugün Türkiye’yi İslam ülkeleri içinde lider olarak görmekteyiz. Türkiye’nin dünya üzerindeki gücü bizleri de umutlandırmaktadır. Bu açıdan Türkiye ile her türlü işbirliği içerisinde olmaktan yanayız. Konya ve Konyalı firmaları katıldığımız organizasyonda yakından tanıdık. Konya sanayisinin büyüklüğü ticaretimiz için fayda sağlayacaktır. Burada Konyalı firmalarla gerçekleştireceğimiz görüşmelerle Konya ile ticaretimizin artacağına inanıyoruz. İkili iş görüşmeleri ile karşılıklı işbirliği ortamını sağlayan Konya Ticaret Odası’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Konya Ticaret Odası’ndaki görüşmenin ardından Pakistan satın alma heyeti Konyalı traktör yedek parçası üreten firmaları ziyaret etti. 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim