Konya1 °C
221 52 52

OLAĞANGENEL KURUL TOPLANTILARININ TESCİLİNDE İSTENECEK EVRAKLAR

Yazı Boyutu :

UYARI

GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞINDA YÖNETİM KURULU SEÇİMİ OLMASI HALİNDE GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI VE YETKİ KARARI KONYA TİCARET SİCİLİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ONAYLANMASI GEREKMEKTEDİR, NOTER TARAFINDAN ONAYLANAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAKLARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Not: Genel Kurul Toplantı Tutanağında Yönetim Kurulu Seçimi olması halinde Genel Kurul Müzakere Defterinin getirilmesi gerekmektedir.

 

GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞINDA YÖNETİM KURULU SEÇİMİ OLMAMASI DURUMUNDA, GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI NOTER TARAFINDAN ONAYLANACAKTIR.

 

  1. Ticaret Sicili Müdürlüğü'ne yazılmış 1 adet Dilekçe
  2. Genel kurulda yönetim kurulu seçilmiş ise yönetim kurulu görev dağılım ve yetki kararı (3 Adet) Not: Görev Dağılım karar örnekleri için tıklayınız.  GENEL KURULDA İBRA EDİLMEYEN YÖNETİM VE DENETİM KURULU ÜYELERİ AYNI GENEL KURULDA TEKRAR AYNI GÖREVLERE SEÇİLEMEZLER (BKNZ. KOOPERATİF ANA SÖZLEŞMESİ MADDE 36)
  3. İmza yetkililerine ait imza beyannamesi 1 adet (Şirketin ünvanı ve Şahısların Ünvanı yazılı olacak, ıslak imzalı olacak)
  4. Genel Kurul Toplantı Tutanağı Aslı
  5. Divan Heyeti tarafından imzalanmış hazirun cetveli 1 adet asıl
  6. Hükümet komiseri raporu ve görevlendirme yazısı aslı.
  7. Yönetim kurulu üyeleri ve denetim kurulu üyelerinin iş ve ev adresleri (T.C. numaraları da yazılı olacak) ile ilgi yazı (1 adet)
  8. AL4 genel bilgi formu 1 adet
  9. Varsa Gündem gazetesi 1 adet
  10. Yönetim kurulu tarafından imzalanmış gündem 1 adet
YUKARIDA İSTENİLEN EVRAKLARDAN BİRER ADET ODA SİCİL SERVİSİNE AYRICA VERİLECEKTİR.
KARARLARIN ALTINDA YÖNETİM KURULUNUN T.C. NUMARALARI MUTLAKA YAZILI OLACAK.
221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim