Konya-6 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Oda Üniversiteleri Protokolü İmzalandı

Oda Üniversiteleri Protokolü İmzalandı05 Temmuz 2014 Cumartesi 13:52

TOBB ve TOBB’a bağlı oda ve borsalar tarafından kurulan üniversiteler işbirliğine imza attı. KTO Başkanı Selçuk Öztürk, "Odamızın 20 bin üyesinin desteğiyle hızla büyüyen KTO Karatay Üniversitemiz böylelikle TOBB çatısı altındaki 1,5 milyon üyenin desteği

TOBB ve TOBB’a bağlı oda ve borsalar tarafından kurulan üniversiteler işbirliğine imza attı.

tob1.JPG

KTO Karatay Üniversitesi, TOBB ETÜ, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi imzaladıkları Oda Üniversiteleri Protokolü ile imkân ve kaynaklarını, bilgi birikimi ve tecrübelerini, uzmanlıklarını birlikte kullanma imkânı bulacak. 365 oda ve borsa arasındaki gelişmiş iletişim ağını, odaların üniversiteleri arasında da kurmak ve kalıcı hale getirmek amacıyla imzalanan protokol ile, kullanılacak ortak programlar üniverstelere büyük katkı sağlayacak.

tob2.JPG

İmza protokolünü değerlendiren Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “Ülkemiz özel sektörünü temsil eden odalar ve borsalar Türkiye ekonomisi için önemli bir yer tutmaktadır. Aynı zamanda odalar ve borsalar şehirlerin ekonomik ve sosyal gelişimi için de önemli bir görev üstlenmektedir. Türkiye’deki 1,5 milyon işletmenin temsilcisi olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, 365 oda ve borsasıyla büyük bir ailedir. Odalarımız ve borsalarımız birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerinin çıtasını sürekli yükseltmektedir. Bu birliktelik imzalanan protokol ile eğitim alanında da büyük hizmetlere imza atacaktır. Odamızın 20 bin üyesinin desteğiyle hızla büyüyen KTO Karatay Üniversitemiz böylelikle TOBB çatısı altındaki 1,5 milyon üyenin desteğini alacaktır” dedi.

Tabana ve kitleye en çok dayanan üniversitelerin TOBB ve oda-borsaların üniversiteleri olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Kuş alayıyla uçar derler. İnşallah birlik ve beraberliğimiz sayesinde eğitim alanında da önemli işler yapabileceğiz” diye konuştu. Söz konusu işbirliği ile eğitim-öğretim sürecinin içerik ve yönteminin küreselleşmesine, akademik ve bilimsel bilginin toplumsal ve bireysel gelişme ve kalkınmaya katkısının artırılmasına önem verileceğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Öğrencilerin teorik ve uygulamalı bilgi ve becerilerinin, yetkinliğinin geliştirilmesine, Türkiye'nin rekabet gücünün artırılması ve sürdürülmesine, topluma yönelik hizmetlerin ve faaliyetlerin artırılmasına ve çeşitlendirilmesine katkı sağlayacağız” diye konuştu.

tob3.JPG

-Kimler imza attı

TOBB Birlik Merkezi’ndeki imza törenine TOBB ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Öztürk, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı İbrahim Çağlar, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Metin Kalkavan, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Adem Şahin, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen katıldı.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim