Konya-1 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

MÜŞAVİRE DANIŞIN UYGULAMASI

MÜŞAVİRE DANIŞIN UYGULAMASI21 Ocak 2021 Perşembe 15:47

Müşavire Danışın Uygulaması

Sayın Üyemiz;

TOBB’den Odamıza gönderilen yazıda, Ticaret Bakanlığı tarafından dış temsilciliklerimizin ihracatımızın gelişimine yönelik çalışmalarını desteklemek ve daha etkin hale getirmek amacıyla 2 Ocak 2020 tarihinde “Müşavire Danışın Uygulaması Dış Temsilcilikler Yönetim Bilgi Sistemi (DTYBS)" nin hayata geçirildiği bildirilmektedir.

"Müşavire Danışın" uygulaması kapsamında "karar ağacının" da kurgulandığı, ulaşılmak istenen bilginin Ticaret Müşavirlerimiz ve Ataşelerimizle ilgili olmaması durumunda, doğru bilgiye ulaşılabilecek kaynaklara veya temas noktalarına gerekli yönlendirmelerin yapılacağı da belirtilmektedir.  

Bu çerçevede, dış temsilciliklerimize yönelik bilgi taleplerinin 1 Şubat 2021 tarihinden geçerli olmak üzere yalnızca "Müşavire Danışın" uygulaması üzerinden yapılabileceği, uygulamaya  Bakanlık web sayfasından ve (https://musaviredanisin.ticaret.gov.tr) adresinden ulaşılabileceği bildirilmektedir.  

Ayrıca; (DTYBS) girişi yapılan ve ihracatçılarımızın pazara giriş çalışmalarına önemli katkı sağlayacağı değerlendirilen bilgilerin "Ticaret Müşavirliklerimizden-Dış Temsilcilikler Bloğu”nun 6 Ocak 2021 tarihi itibariyle https://dtybs.ticaret.gov.tr/blog adresinden yayına başladığı bildirilmektedir.  

Bilgilerinize sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim