Konya-11 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı

Meslek Komiteleri İstişare Toplantısı10 Şubat 2014 Pazartesi 15:03

Konya Ticaret Odası’nda üyelerle istişare toplantıları başladı.

Konya Ticaret Odası’nda üyelerle istişare toplantıları başladı. İlk olarak 17. Meslek Komitesi’yle başlayan toplantıda komiteye bağı Oda üyeleri görüş ve taleplerini ilettiler. KTO Başkanı Selçuk Öztürk “Tüm meslek komitelerindeki üyelerimizle bir araya gelerek sektörleri, şehrimiz ve Odamızla ilgili taleplerini değerlendireceğiz” dedi.

Konya Ticaret Odası’nda Meslek Komiteleri istişare toplantıları başladı. 70 meslek komitesinin ayrı ayrı düzenleyeceği toplantılarla komitelere bağlı üyeler bir araya gelerek sektörlerindeki sorunlarını Oda yönetimine bildirecekler. İlk olarak Giyim Eşyası ve Tekstil Ürünleri Perakende Ticareti konusunda iştigal eden 17. Meslek Komitesi’nin istişare toplantısı KTO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yılmaz, 17. Meslek Komitesi üyeleri ve komiteye bağlı Oda üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Türkiye’nin en büyük 6. odası olan Konya Ticaret Odası’nın 20 bine yakın kayıtlı üyesiyle büyük bir aile olduğunu ve yeni uygulamaya başladıkları istişare toplantılarıyla tüm üyelere ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Öztürk, “Burada bir özeleştiri yapmak istiyorum. Geçmiş dönemlerde en büyük ihmalimiz üyelerimiz ile iletişim konusunda olmuştur. Bu eksiğimizi gidermek amacıyla üyelerimizin iletişim bilgilerini güncelleme çalışmalarımız devam ediyor. Üyelerimizin de bize bu konuda destek olmalarını istiyoruz. Odamızın faaliyetlerini tüm üyelerimizle paylaşarak katılmalarını bekliyoruz. Tüm bu çalışmamız üyelerimizin, şehrimizin ve ülkemizin daha güçlü bir ekonomik yapıya sahip olması içindir. Konyayı güçlü bir merkez haline getirdiğimizde ülkemizi de coğrafyasında güçlü bir hale getireceğiz. Ülkemizin siyasi bir güç haline gelmesini istiyorsak bizlerin de ekonomik anlamda güçlü olmamız gerekmektedir. Son dönemdeki manüpülasyonlarla ülke ekonomimizde kur ve fazilerde yaşanılan olumsuz tablolar hepimizi etkileyecektir. Büyük tefecilere fırsat vermek istemiyorsak reel sektörümüzü güçlendirmeliyiz. Üretimimizi ve ticaretimizi artırmalıyız. Bunun için de bizler birarada olmalıyız” dedi.

Konuşmasınına ardından Oda faaliyetlerini anlatan Başkan Öztürk Konya Ticaret Odası’nın Yeni Fuar Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi projeleriyle ilgili bilgi verdi.

17. Meslek Komitesi adına konuşan KTO Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yılmaz da “Oda yönetimimiz olarak Konyamızın ticari yapısı ve sorunları ile sektörümüzle ilgili sizlerden gelen talepleri değerlendirerek gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Düzenlediğimiz toplantı, paylaşım ve isitşarenin önemine verdiğimiz değeri göstermektedir. İsitşare toplantıları ile üyelerimizle daha güçlü bir iletişime sahip olacağız. Sorunlar paylaşılarak çözümlenir, bilgiler paylaşarak çoğalır. Birlikteliğin bir güç oluşturacağına inanıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından söz alan katılımcılar sektörleri ile ilgili talep ve önerilerini paylaştılar. Konya Ticaret Odası’nda ilk defa hayata geçirilen bu uygulamanın sektörlerinde yaşanılan sorunların giderilmesi için önem taşıdığını belirterek toplantıyı düzenleyen Komite’ye ve Oda yönetimine teşekkür ettiler.

kto-komite-istisare-top-(1).jpg

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim