Konya-6 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Mehir Vakfı Toplantı

Mehir Vakfı Toplantı25 Nisan 2012 Çarşamba 10:58

Konya Sivil Toplum kuruluşları Mehir Vakfı’nın davetinde bir araya geldi. Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı başkanı Mustafa Özdemir vakıf faaliyetleri hakkında bilgi verdiği toplantıda bugüne kadar Türkiye’nin farklı ilerinde gerçekleştirdikleri projeler

Sayı    : 2012/031                                                                                        

Konu  : Mehir Vakfı Toplantı                                                                               

 

BASIN BÜLTENİ

 

Konya Sivil Toplum kuruluşları Mehir Vakfı’nın davetinde bir araya geldi. Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı başkanı Mustafa Özdemir vakıf faaliyetleri hakkında bilgi verdiği toplantıda bugüne kadar Türkiye’nin farklı ilerinde gerçekleştirdikleri projelerle 9 bin 500 genci evlendirdiklerini söyledi. Özdemir, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, MÜSİAD Konya Şubesi ve Konya Platformu’nun desteğiyle Van’da yüz çifti evlendireceklerini ifade etti.

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Selçuklu Belediye Başkanı U. İbrahim Altay, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz’ın katıldığı toplantıda Mehir Vakfı üyeleri de hazır bulundu.

Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Başkanı Mustafa Özdemir, Konya Sivil Toplum vakıf üyeleri ve kuruluşlarının yöneticileriyle diyalog ortamı kurmak ve vakfın faaliyetleri hakkında bilgi vermek amacıyla programı düzenlediklerini söyledi. Özdemir, “Konya için tüm kurumlarımız birlikte hizmet etme noktasında önemli çalışmalar yürütmektedir. Şehrimizde oluşan bu birliktelikle sadece Konya için de değil yurt içinde ve yurt dışında önemli çalışmalar yürütülmektedir. Mehir Vakfı’nın çalışmaları da bunlardan birisidir. Şehrimizin bir değeri olarak burada bulunan vakıf üyelerimizle birlikte kurduğumuz vakfımız bugün dünyanın dört köşesinde projelere imza atmaya hazırlanmaktadır. Haziran ayı içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in de davet edileceği düğün töreninde 100 çiftin nikâhının kıyılacağı projemizin hazırlıklarını sürdürüyoruz. Van projemize destek veren Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, MÜSİAD Konya Şubesi ve Konya Platformu’na teşekkür ediyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının birlik beraberlik içerisinde olması büyük önem taşımaktadır. Bundan sonra da desteklerinizle vakfımız hizmetlerini artıracaktır” dedi.

Toplantıya katılan davetliler adına söz alan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da “Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı bir Konya markası olarak gerçekleştirdiği hizmetler bizim için gurur vesilesidir. Konya’dan tüm Türkiye’ye ve dünyaya yayılan hayır hizmetlerine hepimiz gereken desteği vermeye hazırız. Mehir Vakfı’nın daha büyük hizmetleri gerçekleştireceğine inanıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı Mehir Vakfı’na teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber ile ilgili resimler:

http://www.kto.org.tr/d/file/mehir-toplanti-(3).jpg

http://www.kto.org.tr/d/file/mehir-toplanti-(1).jpg

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim