Konya-7 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

Makedonya Büyükelçi Ziyareti

Makedonya Büyükelçi Ziyareti10 Nisan 2012 Salı 10:43

Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski Konya Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk tarafından karşılanan konuk Büyükelçi, ziyaret vesilesi ile Konyalı yatırımcıları Makedonya’ya davet ettiklerini söyledi.

Sayı    :  2012/027

Konu : Makedonya Büyükelçi Ziyareti                                                         

           

BASIN BÜLTENİ

 

         Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski Konya Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk tarafından karşılanan konuk Büyükelçi, ziyaret vesilesi ile Konyalı yatırımcıları Makedonya’ya davet ettiklerini söyledi.

         Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski, Konya Ticaret Odası’nı ziyaret ederek Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk ile görüştü. Başkan Öztürk “Kardeş ve dost ülke Makedonya Büyükelçisi’ni şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.  Türkiye Makedonya’nın tarihi mirasına saygı duymaktadır. İki ülke arasındaki yakın kültürel ve siyasal ilişkinin aynı şekilde devamı için ekonomik alanda da ilişkilerin attırılması gerekmektedir. Makedon Başbakanı’nın Konya ziyareti esnasında oluşan karşılıklı yakınlaşmanın devamında büyükelçimizi de şehrimizde ağırlıyoruz. Makedonya’nın Konyalı işadamlarımıza sunduğu yatırım imkânlarını değerlendireceğiz. Konya’da Makedonya’nın Fahri Konsolosluğu bulunması karşılıklı işbirliği açısından büyük fayda sağlayacaktır. Konuk Büyükelçi’ye ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

         Konya’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Makedonya Büyükelçisi Goran Taskovski de “Makedonya’yı ilk tanıyan ve ülkemizde büyükelçilik açan ilk ülke olan Türkiye’ye büyük bir sevgi duymaktayız. Dünya ekonomisinde artan ağırlığıyla Türkiye ile ticari ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. Son dönemde iki ülke arasında ekonomik alanda işbirliği için önemli adımlar atıldı. Konya, anadolu şehirleri içerisinde Makedonya’nın büyük değer verdiği şehirlerin başında gelmektedir. Konyalı işadamlarımızı, Konya Ticaret Odası aracılığıyla ülkemize yatırım yapmaya davet ediyoruz. Büyükelçilik olarak, ticari işbirliğimizi artırılması için her türlü işbirliğine hazırız” dedi.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim