Konya13 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

KTO ve KTO Karatay Üniversitesi’nden Uyuşmazlıkların Alternatif Yollarla Çözümü Konusunda Yeni Bir Adım

06 Eylül 2021 Pazartesi 15:01

Sayın Üyemiz;

KTO Karatay Üniversitesi bünyesinde uyuşmazlıkların tahkim ve diğer alternatif yollarla çözümüne katkı sağlamak amacıyla “Alternatif Uyuşmazlık Çözümü Uygulama ve Araştırma Merkezi” kurulmuştur. Bu çerçevede KTO Karatay Üniversitesi, söz konusu merkeze sahip olan öncü üniversitelerden birisi olmuştur. 

Merkezin amacı; uyuşmazlıkların tahkim ve diğer alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemleri ile çözümüne katkı sağlamak, tahkim ve diğer alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerine ilişkin bilimsel çalışmalar ve yayımlar yapmak, bu alanda toplum bilincinin olgunlaşması ve yaygınlaşması için danışmanlık dâhil gerekli eğitim-öğretim faaliyetleri yürütmek, ilgili mevzuat hükümleri kapsamında sertifika programları ile etkinlikler düzenlemek, uyuşmazlık çözümü yöntemleri ile ilgili olarak ulusal ve uluslararası kamu ve özel kuruluşlar ile iş birliği gerçekleştirmek ve gerektiğinde bu kuruluşlara danışmanlık yapmaktır.

KTO Karatay Üniversitesi Alternatif Uyuşmazlık Çözümü Uygulama ve Araştırma Merkezi, KTO bünyesinde 2018 yılından bu yana faaliyet gösteren Konya Ticaret Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi ile işbirliği içerisinde faaliyetlerini yürütecektir.  

Bilgilerinize sunulur. 

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim