Konya9 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

KTO Meclis toplantısı

KTO Meclis toplantısı31 Ekim 2012 Çarşamba 11:06

Konya Ticaret Odası, Ekim ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya konuk olarak katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye projeleri hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi.

Sayı   : 2012/086                                                                                   
Konu  : KTO Meclis toplantısı                                                                             

BASIN BÜLTENİ

Konya Ticaret Odası, Ekim ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya konuk olarak katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye projeleri hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi.

Konya Ticaret Odası, Ekim ayı Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Gündemdeki sosyal ve ekonomik konuların görüşüldüğü Meclis toplantısına Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek konuk oldu. KTO Meclis üyeleriyle bir araya gelen Akyürek belediye projeleri hakkında bilgi verdi. Toplantının açılışında konuşan Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk Konya’nın tarihinde olduğu gibi bugün de gösterdiği gelişimde kurumlar arasında birlik ve beraberliğin önemini belirtti. Başkan Öztürk, “Geçmişte Anadolu Selçuklu’nun başkenti olan Konya özellikle son on yıllık dönemde hızlı bir gelişim içerisine girdi. Bu gelişimde kurumlar arasında birlik ve beraberliğin büyük önemi bulunmaktadır. Şehrimiz daha da gelişmek için potansiyele sahiptir. Birlik ve beraberliğimize devam ettirdiğimiz müddetçe bugün gelinen noktadan daha hızlı bir gelişim sürecine gireceğiz. Bu birlik ve beraberlikte desteği olan, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Konya’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de Konya Ticaret Odası’nda şehrin ticaret erbabıyla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek “Konya Ticaret Odası, Türkiye’nin ikinci kurulan odası olması sebebiyle önemli bir misyona sahiptir. Bugüne kadar Konya için yaptığı hizmetleri takdirle izliyoruz. Şehrimizin tanıtımı için tüccar ve sanayicimiz önemli görevler üstlenmektedir. Bu açıdan Konya Ticaret Odası ile işbirliği içerisinde çalışmak Konya’ya büyük fayda sağlamaktadır. Konya tarihi mirasıyla bir misyona sahiptir. Bu misyon doğrultusunda Konya’nın gelişimi için tüm kurumların işbirliği içerisinde çalışmaları devam etmektedir. Konya Ticaret Odası’na şehrimize yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

KTO Uluslararası Fuar Alanı’nın Konya için önemine değinen Akyürek, Konya Ticaret Odası’nın hazırladığı fuar alanının çevre düzenlemesi projesi kapsamında yeni otoparkının Tarım Fuarı’nda hizmete açılacağını belirterek, fuar alanının genişletilmesi için işbirliğine hazır olduklarını sözlerine ekledi. Belediye projeleri hakkında Meclis üyelerine bilgi veren Akyürek, Konya Bilim Merkezi, Tarihi Bedesten Çarşısı, Konya Olimpik Stadı, Türbe Önü, Kent Meydanı projeleri konusunda sunum gerçekleştirdi.

kto---ekim-meclis-(2)-001.jpg

kto---ekim-meclis-(3)-001.jpgkto---ekim-meclis-(4)-001.jpg

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim