Konya10 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

KTO, KTB ve KSO Meclisi ortak bildiri yayınlandı

KTO, KTB ve KSO Meclisi ortak bildiri yayınlandı16 Temmuz 2016 Cumartesi 17:17

Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası Müşterek Meclis ve Komite Toplantısı “Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz” gündemi ile gerçekleştirildi.

Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası Müşterek Meclis ve Komite Toplantısı “Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz” gündemi ile gerçekleştirildi. Olağanüstü gündemle toplanan KTO, KTB ve KSO Meclisi ortak bildiri yayınlandı.  

Bildiride şu ifadelere yer verildi:

Konya iş dünyası adına; Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Sanayi Odası Meclisi olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin emir komuta zinciri dışında bir grubun milli iradeye karşı kalkışmada bulunmasına tepkimizi dile getirmek ve tüm vatandaşlarımızın devletimizin yanında birlik içinde olmalarına çağrıda bulunmak için ortak bildirimizdir.

Ülke olarak çok büyük bir sınavdan geçtiğimiz bugünde toplantımıza katılarak bizlerle beraber olduğunuz için değerli basın mensuplarımıza teşekkür ederiz.

Türk demokrasisi için kara bir leke olarak tarihe geçecek olan 15 Temmuz Cuma gecesi; devlete silah doğrultan, millete kurşun yağdıran, Gazi Meclis’i bombalayan alçakların ihanetine hep beraber şahit olduk.

Öncelikle bu hain kalkışmanın ve kendi milletine terör estiren ihanet şebekesinin, gerek hukuk önünde gerekse millet vicdanında mutlaka hesap vereceğinden hiç kuşkumuz olmadığını ifade etmek isteriz.

783 bin kilometrekare vatan toprağında birlik ve beraberlik içinde yaşama iradesi gösteren tüm vatandaşlarımızın geleceğine kasteden hain teröre karşı her zaman dik durduk. Fakat bu son ihanet girişimi ülkemizin bugüne kadar gördüğü terörden daha da alçakçasıdır.

Halkın iradesiyle seçilmiş meşru Cumhurbaşkanına, Hükümete ve Meclise karşı girişilen bu darbe teşebbüsünün karşısındayız. Konya iş dünyası olarak, bu girişimi şiddetle ve nefretle kınıyor, kesinlikle tanımıyoruz. Milletin sırtına hançer vurmaya çalışan bu cuntacılara karşı, millet olarak gerekirse son nefesimize kadar mücadele edeceğiz.

Olağanüstü bir gündemle toplandığımız şu saatte, dün gece darbeci hainlerin saldırısına uğrayan, milletin iradesinin tecelli ettiği yüce meclisimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi de olağanüstü oturumla toplanmış bulunuyor. Bu da gösteriyor ki, Türkiye artık birilerinin kendi emelleri doğrultusunda yönettiği bir ülke olmaktan çıkmıştır.

Bu ülkenin üreten, ticaret yapan iş dünyası olarak, bugün bizlerin en önemli önceliği darbe heveslilerin son kalıntıları yok edilene kadar devletimize destek olmaktır. Devletimizin bu mücadelesinin her alanda kararlılıkla devam etmesini istiyoruz. Ayrıca bu süreçte, başta siyasiler olmak üzere toplumun tüm kesimlerini de sorumluluk almaya davet ediyoruz.

Aziz milletimiz dün gece ay yıldızlı bayrağın gölgesinde, bu toprakların her karışında adeta nöbet tutmuştur, darbecilerin tamamı ele geçirilinceye kadar da tutmaya devam edecektir. Darbeye karşı Mevlana Meydanı’nda tekbir sesleri ile sabaha kadar bekleyen hemşerilerimizi asla unutmayacağız. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırı karşısında necip milletimizin birlik ve beraberlik duygularından taviz vermeden, itidal içinde bir duruş sergileyeceğine inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle hain kalkışmada şehit olan vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Saygılarımızla…”

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI
KONYA TİCARET BORSASI BAŞKANLIĞI
KONYA SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI 

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim