Konya-11 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

KTO Başkanı Selçuk Öztürk'ten Ses Kaydı Tepkisi

KTO Başkanı Selçuk Öztürk'ten Ses Kaydı Tepkisi28 Mart 2014 Cuma 10:49

KTO Başkanı Selçuk Öztürk; Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yer aldığı iddia edilen ses kaydının internette yayınlanmasını sert bir dille eleştirdi.

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk; Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Orgeneral Yaşar Güler, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun yer aldığı iddia edilen ses kaydının internette yayınlanmasını sert bir dille eleştirdi.

Başkan Öztürk, “Dışişleri Bakanlığı makamının gizli bir şekilde dinlenerek konuşmaların kamuoyuna servis edilmesi Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı işlenmiş açıkça bir suçtur. Bu suçu işleyenlerin en kısa zamanda tespit edilerek ortaya çıkartılmaları sağlanmalıdır.   Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun şahsında devletimizin varlığına ve bütünlüğüne karşı işlendiğini kabul ettiğimiz bu suça karşı tüm vatandaşlarımızın tepki göstermesini bekliyoruz. Bugün Türk insanının dünyanın dört bir köşesinde taşıdığı güven ve gururu veren ülkemizin dünyada sergilediği sağlam duruştur. Türkiye’nin merkezinde bulunduğu bölgede üstlendiği liderlik misyonunu takdirle izlemekteyiz. Türkiye aynı zamanda uzun yıllar sömürge olan, diktatörlükle yönetilen Türk ve  İslam coğrafyasına da umut aşılamaktadır. Suriye'de masum insanlara karşı yapılan zulmün ilk gününden beri Türkiye'nin doğru tarafta yer almasını sağlayan Dışişleri Bakanımıza karşı işlenen bu suçu kabul etmemiz mümkün değildir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yurt içinden ve yurt dışından ülkemize her saldırıya taraf olduğu gibi bu son olayda da ülkemize yapılan tehdidi anlayamamıştır. Bu son hadiseler 17 Aralık tarihinden itibaren siyasete dizayn girişimlerinin yeni bir halkasıdır. Kaset siyasetiyle halkın hür iradesine gölge düşürülmeye çalışıldığını her ortamda ifade ettik. Bu haince suça karşı halkımızın gereken cevabı vereceğine inanıyoruz” dedi

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim