Konya13 °C
221 52 52

BASIN ODASI

Yazı Boyutu :

KTO Başkanı Selçuk Öztürk 1 Kasım Seçimlerini Değerlendirdi

KTO Başkanı Selçuk Öztürk 1 Kasım Seçimlerini Değerlendirdi02 Kasım 2015 Pazartesi 10:14

Seçimlerin hayırlı olmasını dileyen Öztürk, demokrasiden yana olduğunu gösteren tüm Türkiye’nin birlik, beraberlik ve istikrar isteğini sandığa yansıttığını söyledi.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, 1 Kasım seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek, demokrasiden yana olduğunu gösteren tüm Türkiye’nin birlik, beraberlik ve istikrar isteğini sandığa yansıttığını söyledi.

kto-ozturk-001.jpg

Konya Ticaret Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri’ni değerlendirdi. Demokrasiden yana olduğunu gösteren tüm Türkiye’nin birlik, beraberlik ve istikrar isteğini sandığa yansıttığını söyleyen Başkan Öztürk, “1 Kasım milletvekilliği genel seçimlerinin tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasinin gereği olarak son sözü halkımız sandıkta söylemiş ve iradesini yansıtmıştır. Milletin tercihi ile oluşan yeni tabloda, ülkemizde siyasi istikrar ortamının kaldığı yerden devam edeceğine inanıyoruz. 7 Haziran seçimlerinin ardından sıkışan sistemin açılması için sandığa gitmenin daha hayırlı olacağını ifade etmiştik. Bugün, 5 ay aradan sonra halkımızın birlik, beraberlik ve istikrar isteğini sandığa yansıttığını görmekteyiz. 1 Kasım seçimleri ile Türkiye’nin daha sağlıklı bir parlementoya ve daha sağlıklı, istikrarlı bir hükümete sahip olacağına inanıyoruz. İş dünyası olarak istikrar ortamında geleceğe umutla bakabiliyoruz. Bu bakımdan ülkemizin ekonomik gelişiminin devamı açısından gerçek demokrasiyi vazgeçilemez bir unsur olarak görüyoruz. Bundan sonra hedef birlik ve beraberlik içinde 2023’tür. Türkiye 2019 yılına kadar seçimsiz bir dönemde girmiştir. Önümüzdeki dört yıl süresince istikrar ve güven ortamında ekonomiye yoğunlaşılması için ortam sağlanmıştır. Türkiye’nin, kalkınma hedefine ulaşabilmesi için bugünden itibaren birinci gündem maddesinin ekonomi olması gerekir” diye konuştu.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Konya’da seçimleri kazanan tüm milletvekillerini tebrik ederek, yeni dönemde Konya için hayırlı hizmetler beklediklerini ifade etti.  

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim