Konya-11 °C
221 52 52

BLOG >> KTO RAPORLARI >> NAZLI ÜSTÜN

Yazı Boyutu :

KONYA İLİNİN ULAŞIM ALTYAPISINDAKİ SORUNLAR

KONYA İLİNİN ULAŞIM ALTYAPISINDAKİ SORUNLAR15 Ocak 2015 Perşembe 15:44

Hükümetimiz Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023 yılı için büyük hedefler belirlemiştir. 2023 yılında ülkemizin, dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi içerisinde yer alması öngörülmektedir. Bu doğrultuda milli gelirimizin 2 trilyon dolar seviyesine ulaşm

Hükümetimiz Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023 yılı için büyük hedefler belirlemiştir. 2023 yılında ülkemizin, dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi içerisinde yer alması öngörülmektedir. Bu doğrultuda milli gelirimizin 2 trilyon dolar seviyesine ulaşması ve ihracatımızın 500 milyar dolar olarak gerçekleşmesi planlanmaktadır. Küresel ölçekte kıyasıya bir rekabetin yaşandığı günümüzde bu hedeflere ulaşmak için tüm kesimlerin katkı sağlaması gerekmektedir.

Ülkemizin hedeflediği noktaya ulaşabilmesi için Konya olarak nasıl bir katkı sağlanacağı ve hedeflerin neler olacağı konusunda çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Konya’nın 2023 yılındaki temel hedefi ilimizin sahip olduğu bütün kaynakları harekete geçirerek daha yüksek bir üretim kapasitesi ve daha yüksek bir milli gelire ulaşmaktır.

Konya’nın 2023 yılında ekonomisinde ulaşmak istediği hedefler şunlardır: [Devamı]

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim