Konya13 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

KONYA EKONOMİ RAPORU 2020

13 Temmuz 2021 Salı 16:05

KONYA EKONOMİ RAPORU 2020

Konya Ticaret Odası, 139 yıllık köklü geçmişiyle şehrimiz ve ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültür alanlarda gelişimine katkı sağlamak için canla başla hizmet etmektedir. Odamız, sorumluluk almaktan kaçınmadan şehrimize ve ülkemize hizmet eden özel sektör temsilcilerine fazlasıyla değer vererek, büyümeleri ve gelişmeler yönünde tüm imkânlarını seferber etmektedir.

Konya Ticaret Odası olarak, Konya’yı, Türkiye’nin merkez şehirlerinden biri yaparak, ticarette rekabet gücü yüksek, sanayisi gelişmiş, yaşam kalitesi yüksek bir kent haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu hedef çerçevesinde; programlı olarak yürüttüğümüz ve yürüteceğimiz projelerimizle, Konya’nın ihracatını artırmak, iş dünyamızın başta nitelikli ara eleman sorunu olmak üzere tüm sorunlarına çözüm olmak, üyelerimizin ticaret hayatında yaşadığı sıkıntıları gidererek özel sektörün ülke ekonomisine maksimum katkıyı sağlaması için çalışıyoruz.

Odamız, şehrimize dair başta ekonomik olmak üzere sosyal, kültürel ve birçok alanda yaptığı çalışmalarla veri üretmektedir. Konya ekonomisinin faydalanacağı kaynak niteliğindeki çalışmalara önem vermekteyiz. Bu kapsamda, ülkemizin en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden birisi olan Konya’nın sosyo-ekonomik hayatına ışık tutacak “Konya Ekonomi Raporu 2020” adlı çalışmayı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu çalışmanın şehrimizin ve ülkemizin ileriye dönük strateji ve hedeflerine ulaşması noktasında temel oluşturacağına inanıyoruz.

Konya Ticaret Odası olarak daima gelecek için çalışmakta ve yeni nesillere daha yaşanılabilir bir Konya ve Türkiye bırakmak için gayret etmekteyiz. Bir önceki yılın Dünya, Türkiye ve Konya ekonomilerinin değerlendirilmesi ve gelecek beklentilerinin ne olacağına dair öngörülerimizin yer aldığı bu çalışmamız da kaynak eser niteliği taşıyacak ve gelecek yıllarda Konya ekonomisinin gelişim sürecini yansıtacak bir arşiv olacaktır.

Bu bağlamda, “Konya Ekonomi Raporu 2020” adlı eserimize katkı sağlayan bütün kurum ve kuruluşlara, kitabın hazırlanmasında yoğun emek sarf eden ekip arkadaşlarımıza teşekkür eder, bu ve bunun gibi birçok çalışmayla tekrar karşınızda olma temennisiyle saygılar sunarız.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI

Konya Ekonomi Raporu 2020 için lütfen tıklayınız.

221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim