Konya31 °C
221 52 52

HABERLER

Yazı Boyutu :

Konsinye Satış İşlemleri

Konsinye Satış İşlemleri18 Ekim 2019 Cuma 09:01

Konsinye satış başvurularına yönelik duyurular Resmi Gazete’de ve Kurumun resmi internet sitesinde (http://www.iydb.adalet.gov.tr) yayımlanmaktadır.

Sayın Üyemiz;
 
Adalet Bakanlığı - Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu – İşyurtları Daire Başkanlığı’ndan TOBB aracılığıyla gelen yazıda; Ceza infaz kurumları ile tutukevleri işyurtlarındaki kantinlerde, konsinye satış uygulaması yapıldığı, konsinye satış işlemlerine yönelik başvuruların yapılması, başvuruların alınması ve değerlendirilmesi ile uygun başvuru sahipleriyle sözleşme imzalanması sürecine yönelik usul ve esaslar Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu Konsinye Satış İşlemlerine Dair Yönetmelik’te hüküm altına alındığı bildirilmektedir.

Konsinye satış başvurularına yönelik duyurular Resmi Gazete’de ve Kurumun resmi internet sitesinde (http://www.iydb.adalet.gov.tr) yayımlanmaktadır. Konsinye satış başvurularının yapılması ve başvuruların değerlendirilmesi ile sözleşme imzalanmasına yönelik ayrıntılı açıklama ve başvurulara esas doküman Kurumun resmi internet sayfasında yer almakta olup, dokümanlar buradan indirilmek suretiyle konsinye satış başvurusu yapılabilmektedir.

Konsinye sistemine yönelik bilgi kılavuzları ile konsinye duyurusu ve dokümanları Kurumun internet sayfasındaki Konsinye Bilgi Modülü’nde yar aldığı belirtilmektedir. Konsinye başvurularında Kurum tarafından herhangi bir başvuru ücreti alınmamakta ve bu sebeple Kurumun resmi internet sitesi haricinde yayımlanan dokümanlar ile konsinye başvuru ücreti yatırılacağı belirtilen banka hesaplarına yönelik açıklamaların dikkate alınmaması gerektiği bildirilmektedir.

Üyelerimizin bilgilerine sunulur.

KONYA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI
221 52 52
Bu Web Sitesi, T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının desteklediği "Yenilenen Tanıtım Vizyonu ile KTO" Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Konya Ticaret Odası’na aittir ve T.C. Mevlana Kalkınma Ajansının görüşlerini yansıtmaz.
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim